1. Anasayfa
  2. DİJİTAL DÖNÜŞÜM

Jeotermal Enerji Yarışında iQx ™ Platformu

Jeotermal Enerji Yarışında iQx ™ Platformu
iQx™ Platformu
0

Almanya’daki jeotermal enerji santrallerinin en büyük özel geliştiricisi ve jeotermal sondaj sürecini profesyonelleştirmeye adamış bir işletme olan Deutsche ErdWärme, önemli gelişmeler sağlamak için iQx ™ Platformu ile ortaklık kurdu.

Jeotermal enerji kaynakları, proje süresi, maliyet ve risk olasılıklarının ölçülebilir olması açısından doğal gaz ve petrol kuyularından çok daha zor olabilir. Geliştirdikleri platform ile bu olasılıkların tahminini yapmanın yanı sıra kararda bulunacak otoriteye, daha fazla net bilgiler sunarak, daha bilinçli yatırım kararları alınması için Monte Carlo simülasyon metodolojisini uygular.

Jeotermal enerji kullanılabilir durumda olduğunda, yatırımcılar uygulama sayesinde onaylanan bütçeye göre maliyeti izler ve proje süresini ve harcamalarını takip edebilir. Ayrıca uygulama, operasyon aşamalarındaki mevcut verileri kullanarak sondaj sonrası raporları daha hızlı oluşturur.

Platform, yönetim ve ortaklar için projeyle ilgili risklerin ve maliyetlerin şeffaflığını sunar. En önemlisi, uygulamadaki hataları önlemek ve gelecekteki projelerde verimliliği en üst düzeye çıkarmak için tecrübeleri kaydeder.

Deutsche ErdWärme‘nin platformunu seçmenizdeki en önemli faktör, petrol ve gaz operasyonlarında zaten kanıtlanmış olan bir sistemi başarılı bir şekilde transfer edebilmektir. Jeotermal sektöründe dijitalleşmenin avantajlarını getirmek için yaptıkları çalışmalarda, tekerleğin iki kez icat edilmesi gerekmediğine inanıyorlar.

iQx ™ platformu Rekabet Avantajı Sağlıyor

Deutsche ErdWärme’nin Proje Müdürü Dr. Marco Meirich açıklamasında;

“Projelerimizi en son teknolojiyi kullanarak geliştirmeyi hedefliyoruz. Bu aynı zamanda sektörün dışında düşünmeyi ve diğer sektörlerde değerli olduğu kanıtlanmış teknolojileri de jeotermal enerji için kullanılabilir hale getirmeyi de amaçlıyoruz”., iQx ™ platformu bizim için giderek daha önemli hale gelecek.

Geliştirilmiş maliyet takibi ve raporlamanın yanı sıra, kayıtların takibi çok önemli olacaktır. Performans konusunda, yatırımcılar haklı olarak tam şeffaflık talep ederler. Bu gereksinimleri karşılamak için iQx ™ hızlı tempolu bir şekilde jeotermal endüstrisinin ihtiyaçlarına cevap veriyoruz. AGR Yazılım ekibinin teknolojileriyle önerilere göre hareket etme şekli bize büyük bir rekabet avantajı sağlıyor.” dedi.

Mühendislik yeteneklerin ve dijital teknolojinin yenilenebilir enerjiye geçişini, iQx ™ ekibi ileriye dönük ana odak noktası olarak benimsiyor.

AGR Yazılım Başkan Yardımcısı Øystein Andersen;

“Dijital teknolojinin sunduğu yeniliği jeotermal sektörüne getirme konusunda ekibimizde gerçek bir misyon duygusu var. Bu alanda başarılabileceklerin henüz başındayız. Şu anda diğer sektörlerde devam eden dijital dönüşüm, radikal bir gelişme potansiyeli gösteriyor.” yorumunu yaptı.

Kaynak: AGR Software

Siemens Energy ve Evonik’ten yapay fotosentez teknolojisiyle iklim dostu üretim

İlginizi Çekebilir

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.