1. Anasayfa
  2. DÜNYA

Yenilenebilir Enerji Tesisine Dönüştürülecek

Yenilenebilir Enerji Tesisine Dönüştürülecek
0

New York’un en büyük fosil yakıt santrali yenilenebilir enerji tesisine dönüştürülecek.

ABD merkezli enerji varlık yatırım şirketi Rise Light & Power, New York şehrinin Queens bölgesinde fosil yakıt ile enerji üreten bir tesisi, Atlantik Okyanusu’ndan elde edilecek rüzgar gücüyle yüzde 100 yenilenebilir enerji ile çalışan bir istasyona dönüştürmek için teklif sundu.

Şirketten yapılan açıklamada, New York’un Long Island City bölgesindeki şehrin en büyük fosil yakıt enerji santrali Ravenswood Üretim İstasyonu’nu rüzgar, jeotermal enerji ve pil depolama kombinasyonu ile yenilenebilir bir enerji merkezine dönüştürme projesinin resmi makamların onayına sunulduğu belirtildi.

Firma, iki yıldan fazla bir süredir geliştirmekte olduğu bu projede yüksek voltajlı doğru akım (HVDC) kablolarını gömmek için en verimli ve güvenli yeri belirlemek adına New York Limanı‘nda yaklaşık 410 kilometrelik bir sahada jeofizik araştırmaları tamamladığını belirtti.

Rise Light & Power, “Queensboro Yenilenebilir Ekspres” projesi adıyla yürütülen çalışma ile Atlantik Okyanusu’ndan maliyeti düşük ve verimli bir şekilde elde edilecek en az 2 gigavat enerjiyi tüketicilere iletebileceğini savunuyor.

Kaynak: Yeşil Gazete

İlginizi Çekebilir

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.