1. Anasayfa
  2. DÜNYA

Fervo Energy şirketinden büyük fon

Fervo Energy şirketinden büyük fon
0

Yeni nesil jeotermal enerjide lider olan Fervo Energy bugün, DCVC liderliğinde 7/24 karbon içermeyen enerji santralleri inşa etmek ve işletmek için 138 milyon dolarlık yeni fon sağladığını duyurdu.

Fervo CEO’su Tim Latimer, “İklim değişikliğine ve artan enerji fiyatlarına hitap edebilecek güvenilir enerji kaynakları aranıyor ve bu yüzde jeotermal enerjisine ihtiyaç duyuluyor” dedi. “Misyonumuz, şebekeye 7/24 karbonsuz enerji sağlayarak bu artan talebi karşılamak. Bu son yatırım, bu iddialı planları hayata geçirmemizi sağlıyor.” dedi.

Fervo, dünya yüzeyinin altında bulunan sıcak kaya rezervlerini pratik, ekonomik olarak uygulanabilir, temiz enerji kaynaklarına dönüştürmek için, yatay sondaj ve dağıtılmış fiber optik algılama gibi petrol ve gaz endüstrisinin öncülük ettiği yenilikleri uyarlamıştı. Yeni fon, Fervo’nun hem Nevada hem de Utah’daki enerji santrallerini tamamlamasına ve Kaliforniya, Idaho, Oregon, Colorado, New Mexico ve uluslararası alanda yeni projeleri değerlendirmesine yardımcı olacak.

Kaynak: Renewable Energy World

İlginizi Çekebilir

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.