1. Anasayfa
  2. YENİLENEBİLİR

Ürgüp’deki jeotermal kaynaklar için protokol imzalandı

Ürgüp’deki jeotermal kaynaklar için protokol imzalandı
0

Ürgüp ilçesi Mustafapaşa köyünde bulunan jeotermal kaynakların projelendirilmesi için Konya Ovası Projesi Bölge Kalkınma İdaresi Başkanlığı ile Nevşehir Valiliği arasında protokol imzalandı.

Ürgüp ilçesinde Mustafapaşa köyünde bulunan jeotermal kaynağın iletim ve dağıtım hattı projesinin hayata geçirilmesi ile ilgili KOP idaresi ile Nevşehir Valiliği arasında protokol imzalandı.

KOP idaresinin “Yenilenebilir Enerji ve Enerji Verimliliği Programı” programı kapsamında desteklenecek proje 2022 yılında yapımı planlanıyor.

“Mustafapaşa köyünde bulunan jeotermal su kaynağının iletim ve dağıtım hattı projesinin tamamlanmasıyla, bölgeye jeotermak kaynaklı yatırımların yapılmasının sağlanması ve mevcut yapılmış olan yatırımların faaliyete geçirilmesi” projesinin protokolü Vali İnci Sezer Becel ile KOP Bölge Kalkınma İdaresi Başkanı Mahmut Sami Şahin tarafından imzalanarak ilimize hayırlı olsun denildi.”

Kaynak: Nevşehir Valiliği (Facebook hesabı)

İlginizi Çekebilir

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.