1. Anasayfa
  2. Manşet

Sakarya Büyükşehir Belediyesi Jeotermal Sondaj Çalışmalarına Başlıyor

Sakarya Büyükşehir Belediyesi Jeotermal Sondaj Çalışmalarına Başlıyor
0

Sakarya Büyükşehir Belediyesi, Sakarya Su ve Kanalizasyon İdaresi aracılığıyla jeotermal sondaj çalışmalarına başladı. Belediyeye ait arama ruhsatlarında keşif çalışmalarını tamamlayarak sondaj aşamasına geldi.

Sapanca, Serdivan ve Akyazı’da jeotermal kaynak arama sondajı çalışması yapacak.

Proje için 29 Mart Salı günü ihaleye çıkacaklarını belirten SASKİ Genel Müdürü Rüstem Keleş, “SASKİ olarak Sapanca Uzunkum, Serdivan Yazlık ve Akyazı Harunusta Mahallelerinde jeotermal kaynak arama sondaj çalışması yapacağız. Projemiz şehrimize hayırlı olsun” dedi.

Sakarya Su ve Kanalizasyon İdaresi Genel Müdürü Rüstem Keleş, Sapanca, Serdivan ve Akyazı ilçelerinde jeotermal kaynak arama sondaj çalışması yapılacağını açıkladı. Proje için 29 Mart Salı günü ihaleye çıkacaklarını belirten Rüstem Keleş, “SASKİ olarak Sapanca Uzunkum, Serdivan Yazlık ve Akyazı Harunusta Mahallelerinde jeotermal kaynak arama sondaj çalışması yapacağız. Projemiz şehrimize ve ilçelerimize hayırlı olsun” diye konuştu.

İhale 29 Mart Salı

SASKİ’ye ait jeotermal kaynak arama ruhsatları dâhilinde yapılacak çalışmalar ile ilgili bilgiler veren Rüstem Keleş, “Projedeki çalışmalarımız kapsamında sondaj çalışması yapacağımız bölgelerde ekiplerimiz gerekli jeolojik etüt ve proje çalışmalarını tamamladı. Projemizde şimdi ihale aşamasına geldik. 29 Mart Salı günü gerçekleştireceğimiz ihalenin hemen ardından sondaj çalışmalarına başlayacağız. Hayata geçireceğimiz proje ile Sakarya’nın termal turizmine ve seracılık faaliyetlerine katkı sağlamış olacağız” ifadelerini kullandı.

İlginizi Çekebilir

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.