1. Anasayfa
  2. ETKİNLİK

Rusya: Kamçatka’da 4 Günlük Jeotermal Enerji Konferansı

Rusya: Kamçatka’da 4 Günlük Jeotermal Enerji Konferansı
0

GEOHEAT , Eylül ayında Petropavlovsk-Kamchatsky’de Rus Bilimler Akademisi Uzak Doğu Şube Araştırma Jeoteknoloji Merkezi temelinde düzenlenen yıllık uluslararası jeotermal konferanstır. 

Programa genel bakış

 Ağustos Sonu – Eylül başı, 2019
Konferans öncesi bilimsel alan gezileri ve gezileri (düzenleme komitesini önceden istemek ve bilgilendirmek isteyenler için)
 28 Ağustos – 02 Eylül 2019
Genç akademisyenler için konferans öncesi kısa kurslar, öğrenci ve araştırmacılar
 03 Eylül – 04 Eylül 2019
Genel Kurul, panel oturumları ve bölümler
 05 Eylül – 06 Eylül 2019
Konferans sonrası bilimsel saha gezileri ve gezileri 

GEOHEAT2017 ilk konferansı 2017’de düzenlendi. Dünya genelindeki 5 ülkeden (Rusya, Almanya, Yeni Zelanda, Meksika ve Tayvan) yirmi yedi bildiri ve genel kurul toplantısı sunuldu. Katılımcılar on iki bilimsel ve eğitim kurumu, üç üretim şirketi ve bir işletme yönetimi sundu. 100’den fazla kayıtlı katılımcı vardı. Konferansın bir parçası olarak dört bilimsel gezi gerçekleştirildi. Konferansa Uluslararası Jeotermal Derneği temsilcisi katıldı. 
İkinci Uluslararası Jeotermal Konferansı GEOHEAT2018 04-07 Eylül’de yapıldı. Konferansta 31 genel toplantı ve 21 poster sunumu yapıldı. Konferansta farklı ülkelerden 100’den fazla katılımcı toplandı. Katılımcıların 20 ülkeden (Azerbaycan, Bangladeş, Bulgaristan, Çin, Kolombiya, Kosta Rika, Demokratik Kongo Cumhuriyeti, Fransa, Almanya, Endonezya, Kırgızistan, Meksika, Rusya, İsviçre, Tacikistan, Türkiye, Uganda) bildirileri ve posterleri vardı. , Ukrayna, ABD, Yemen Arap Cumhuriyeti). 
Olaylar bir dizi temel sorunun çözümüne katkıda bulunacaktır: jeotermik teorik konuların ve Dünya’nın ısı akışının geliştirilmesi; Süper kritik termodinamik parametrelerle jeotermal su sahası gelişiminde termofiziksel proseslerin yeni özelliklerinin kurulması; Yer kabuğunun jeotermal parametrelerinin ileri deneysel teknolojilere (sürekli termal çekirdek kayıt teknolojisi, oluşum koşullarında termal özellik ölçümleri için araçlar, kayaların heterojenitesinin yanı sıra mikro ve makroanizotropinin hesaplanması) dayanması ve bu temelde jeotermal kaynaklar haritaları da dahil olmak üzere jeotermal kaynaklar yeniden değerlemesi. 
Planlanan etkinlik, yukarıdaki talimatların geliştirilmesi için büyük önem taşıyacaktır. Konferansa katılanlar ve konuşmacılar arasında yalnızca akademik kurumların temsilcileri, üniversiteler ve araştırma laboratuarlarının temsilcileri değil, aynı zamanda jeotermal endüstrisinin temsilcileri, özel jeotermal araştırma şirketleri ve kaynak geliştiricilerin temsilcileri de bulunacak. uygulama. 

Hedefleri:
Konferansın amacı, jeotermal bilimin, teknolojinin ve sanayinin şu anki durumuna ilişkin bilimsel ve endüstriyel bilgileri dağıtmak; Jeotermal bilimin teorisi, metodolojisi, teknolojisi ve uygulamalarındaki bilgi ve sonuçları paylaşmak; jeotermal bilimle ilgilenen bilim adamları, araştırmacıları, mühendisleri, öğrencileri ve yöneticileri bir araya getirmek; jeotermal yenilikleri teşvik etmek; jeotermal kaynakların keşfi, geliştirilmesi ve kullanımı hakkında fikir alışverişinde bulunmak için bir forum sağlamak; uluslararası iletişim ve işbirliğini teşvik etmek. 

Kayıt ücreti ücretsizdir 

Kaynak

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.