1. Anasayfa
  2. DÜNYA

Dünya Jeotermal Kongresi İçin Ev Sahibi Belli Oldu

Dünya Jeotermal Kongresi İçin Ev Sahibi Belli Oldu
0

IGA, Calgary’nin (Kanada) 2026 Dünya Jeotermal Kongresi (WGC2026) için ev sahibi şehir olarak seçildiğini duyurdu.

Cancun (Meksika) ve Roma (İtalya) gibi birkaç teklifin inceleme sürecinden sonra, karar Calgary lehine oldu. Şehrin teklifi, dikkatli planlaması önemli rol oynadı. Ek olarak, IGA’nın bu bölgede tanıdığı jeotermal sektördeki muazzam büyüme potansiyeli nedeniyle de öne çıktı.

Tekliflerin, profesyonellikleri, jeotermal sektöre olan tutkuları ve ihale süreci boyunca olağanüstü bağlılıkları büyük beğeni topladı. Cancun ve Roma gelecekteki dünya jeotermal kongresi ev sahibi şehirler olarak önemli bir potansiyel göstermiştir.

Üç yılda bir düzenlenen WGC, küresel jeotermal topluluğu için gıpta ile bakılan bir etkinliktir. Dünya çapındaki profesyonelleri bilgi, yenilik ve en iyi uygulamaları paylaşmak için bir araya getirir.

“Calgary’nin WGC2026 için ev sahibi şehir olarak seçilmesi sadece bir karar değil, aynı zamanda jeotermal enerjinin geleceğine yönelik ortak taahhüdümüzün bir beyanıdır. Şehrin yenilikçi ruhu ve jeotermal sektördeki büyüme potansiyeli, İGA’nın temel değerleriyle yankılanıyor. Calgary’ye en içten tebriklerimi sunuyorum ve sektörümüzün geleceğini şüphesiz şekillendirecek bir kongreyi sabırsızlıkla bekliyorum. Birlikte yeni ufuklar keşfedeceğiz, anlamlı bağlantılar kuracağız ve jeotermal enerjiyi sürdürülebilir ve esnek bir küresel enerji sisteminin vazgeçilmez bir parçası olarak savunacağız.”

Dr.Marit Brommer
HER CEO

Calgary’deki WGC2026’nın planlaması, Çin’in Pekin kentinde düzenlenen WGC2023’ün kapanış töreni sırasında yapılması planlanan resmi devir teslimiyle hemen başlayacak.

Kaynak: IGA

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.