1. Anasayfa
  2. HABERLER

Jeotermal Enerjinin Küresel Etkisi


0

Uluslararası Jeotermal Derneği’nin (IGA) yeni atanan Yönetim Kurulu, 29-30 Haziran 2023 tarihlerinde Fransa’nın Paris kentinde açılış toplantısında jeotermal enerjinin küresel etkisi tartışıldı.

Uluslararası Jeotermal Derneği’nin (IGA) yeni atanan Yönetim Kurulu, 29-30 Haziran 2023 tarihlerinde Fransa’nın Paris kentinde açılış toplantısı için toplandı. Kurul, jeotermal enerjiyi yenilenebilir enerji sektöründe baskın bir güç olarak daha da yükseltmek ve IGA’yı jeotermal enerji konusunda en önemli otorite olarak konumlandırmak için gerekli kritik stratejileri ve adımları tartıştı.

IGA Başkanı Sylvain Broglé : “Bu toplantı yeni bir dönemin başlangıcını işaret ediyor: bu kalifiye gönüllü yönetim kurulu üyelerini ve genel merkeze bir icra başkanı atayarak, eylemi uygulamaya başlayabiliriz. İklim değişikliği beklemiyor ve küresel eylem çağrısında bulunuyor. Temiz, yeşil, sürdürülebilir bir enerji geleceği için jeotermal enerjinin neden temel özelliklere sahip olduğunu dünyaya göstermeye ve bu geniş kaynağı keşfetmek, delmek ve serbest bırakmak için gereken yatırımın kilidini açmaya hazırız.”

IGA CEO’su Dr. Marit Brommer : “Hedefimiz: küresel jeotermal büyümeyi sağlamak. Birlikte, faydalarımızı teşvik ederek, ölçülebilir etki yaratarak ve vasıflı iş gücümüzle eylemlerimizi güçlendirerek yeşil enerjinin geleceğini sunuyoruz!”

Jeotermal ısıtma 1 milyon haneyi mutlu ediyor

Bir milyondan fazla sakinin sıcak su ve ısınma ihtiyacının jeotermal enerji ile karşılanıyor. Bu dikkate değer istatistikler, jeotermal enerjinin güvenilir, sürdürülebilir bir enerji kaynağı olma potansiyelinin altını çiziyor, ısıtma sektörünün karbonsuzlaştırılmasına katkıda bulunuyor ve böylece iklim değişikliğini hafifletiyor.

Kaynak: International Geothermal Association

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.