1. Anasayfa
  2. FİRMA

Exergy Filiğinlerde Jeotermal Enerji Santrali için Sözleşme İmzaladı

Exergy Filiğinlerde Jeotermal Enerji Santrali için Sözleşme İmzaladı
0

EXERGY, FİLİPİNLER’DEKİ MAHANAGDONG JEOTERMAL ENERJİ SANTRALİ İÇİN Enerji Geliştirme Şirketi (EDC) İLE YENİ SÖZLEŞME İMZALADI.

Exergy, Filipinler’de 28 MWe ikili sistem tedariği için Enerji Geliştirme Şirketi ile sözleşme imzaladı. Proje, Mahanagdong 180 MWe tekli flaş elektrik santralinin genişletilmesi olacak. Ek olarak, santral elektrik üretimini mevcut kullanılmayan tuzlu su ile sağlayacak.

Yeni enerji santrali, yüksek verimli ve güvenli Radyal Çıkış Türbini entegreli ORC teknolojisini kullanması hedeflenmektedir. Yani, jeotermal kaynak kullanımını en üst düzeye çıkaracaktır. Exergy, teknolojik çözümün, ilgili ekipmanın tasarımından ve tedarikinden sorumludur. ORC tasarımı, tek bir jeneratöre bağlı 2 türbin ve soğutma kuleli su soğutmalı yoğuşturma sisteminden oluşan iki basınç seviyeli bir döngüden oluşur. Kaynak üzerinde risk oluşturmadan uygun kullanımını garanti etmek için bir tuzlu su asit dozlama sistemi ve tüm yeni elektrik santralini kontrol edecek. Ek olarak, EDC kontrol sistemi mimarisine entegre bir DCS kontrol sistemi içerir.

İnşaat, Exergy ile ortaklaşa EPC yüklenicisi olarak hareket eden JGC Filipinler Inc. tarafından yürütülecektir. JGC Filipinler, Filipinler’de 30 yılı aşkın bir süredir EPC ve işletme ve bakım hizmetleri sağlamaktadır. Güçlü uygulama yetenekleri ile projede Exergy’nin önemli bir ortağı olacaklar.

Santral faaliyete geçtiğinde, yerel topluluklar ve endüstriler için 7/24 mevcut olan temiz, güvenilir ve istikrarlı jeotermal enerji sağlayarak CO2 emisyonlarını önemli ölçüde azaltmaya katkıda bulunacaktır.

“Bu durum, karbondan arındırılmış gelecek misyonuna katkıda bulunan verimli bir işbirliğini sürdürme fırsatı veriyor.”

Luca Pozzoni/ Exergy International Genel Müdürü

Bunun yanı sıra, 2022’de Mindanao tuzlu su geri kazanım projesini Exergy başarıyla tamamlamıştı. Luca Pozzoni “EDC tarafından bir kez daha tercih edilmekten onur duyduk. Bu durum, karbondan arındırılmış gelecek misyonuna katkıda bulunan verimli bir işbirliğini sürdürme fırsatı veriyor.” dedi.

EDC küresel bir enerji şirketidir. EDC, 1,5 GW kurulu kapasiteye sahip jeotermal, hidroelektrik, güneş ve rüzgar enerjisi varlıkları portföyüne sahiptir. Ek olarak, ana güç kaynağı jeotermal olan EDC’nin 1.185,40 MW’lık gücü, ülkenin toplam kurulu jeotermal kapasitesinin yaklaşık yüzde 61’ini sağlıyor.

Kaynak: Exergy

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.