1. Anasayfa
  2. DÜNYA

Jeotermalin Geleceği Semineri Serisi 2021 Devam Ediyor

Jeotermalin Geleceği Semineri Serisi 2021 Devam Ediyor
0

Jeotermal enerjinin geleceği webinar serisinin altıncısı Kuzey Irlanda’da gerçekleşecek. Online olarak gerçekleşecek web seminerinin konusu ise jeotermal olarak hazır olmak.

Seminerde karşımıza çıkacak bu isim ise Arup’ta Müdür Yardımcısı ve jeotermal ve yeraltı suyu mühendisliğinde küresel lider Michael Chendorain. Arup kısa süre önce Birleşik Krallık 2021 için Derin Jeotermal Enerji Ekonomik Karbonsuzlaştırma Fırsatları hakkında bir rapor yayınladı. Bu web seminerinde, Michael Chendorain, Kuzey İrlanda’ya özgü jeotermal enerji ekonomik karbondan arındırma fırsatlarını tartışacak. Ayrıca bir projenin nasıl ele alınacağına da vurgu yapacak.

Arup, raporu yenilenebilir enerji sektörünü desteklemek ve derin jeotermal enerji sistemleriyle ilgili engelleri ve fırsatları belirlemeye yardımcı olmak için REA’ya bağımsız bir danışman olarak hazırladı.

Odak noktası vizyondan gerçeğe

Arup, ilgili çevrede ve endüstride dünyanın en önde gelen projelerinin çoğunun kalbindeki yaratıcı güçtür. Müşterilerine ve etkileşimli şekilde çalıştığı topluluklara gerçek bir fark yaratmak için bir araya gelen çok çeşitli profesyonel hizmetler sunuyor. Arup bu süreçte küresel bir şirket. 35 ülkede 90 ofisi, 10.000 adet planlamacısı, tasarımcısı, mühendisi ve danışmanı bulunuyor. Amacı yaratıcılık ve tutkuyla dünya çapında yenilikçi projeler üretebilmek.

Web semineri, Almanya’nın Bavyera kentinden örneklerle tanımlanmış derin bir jeotermal kaynağı tam bir jeotermal tesise götürme sürecine odaklanacaktır. Bu süreci anlamak, önemli bir kaynağın bulunduğu ancak henüz derin jeotermal projelerin teslim edilmediği Kuzey İrlanda için önem arz ediyor.

Kaynak: Geothermal Association of Ireland (GAI)

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.