1. Anasayfa
  2. HABERLER

WİNG TÜRKİYE’DEN ULUSLARARASI BAŞARI

WİNG TÜRKİYE’DEN ULUSLARARASI BAŞARI
0

2016 yılı Ekim ayında kurulan WinG (Women in Gheothermal / Jeotermalde Kadınlar) Türkiye ekibi, 2023-2026 yılı faaliyet dönemi için WinG Küresel Operasyon Takımı olmaya hak kazandı. 80 ülkeden 2500’den fazla üyesi olan WinG grubunu, uluslararası camiada, önümüzdeki seneden itibaren 3 yıllık bir süre için Türkiye ekibi temsil edecek.

2013 yılı Geothermal Resources Council (GRC) / Jeotermal Kaynaklar Konseyi’nde bir fikir olarak doğan WinG, jeotermal enerji sektöründe cinsiyet eşitsizliğine dair farkındalığın artmasını ve herkes için eşit hak ve koşulların sağlanmasını amaçlıyor. Çalışmalarını tamamen gönüllülük esasıyla yürüten bu uluslararası sosyal platformun Türkiye ayağını ise 250’den fazla üyesiyle WinG Türkiye ekibi oluşturmaktadır.

Türkiye WinG Elçisi Umut Destegül Solaroğlu bu yeni görev ile ilgili verdiği demeçte: “Hepimizin eseri olan bu büyük sonuç, büyük sorumluluklar getirecek. Bu nedenle özellikle, hak temelli yaklaşımla adaleti merkezine alan bir yapıyı, temel değerlerimiz olan Çeşitlilik, Şeffaflık, Kapsayıcılık ve Güçlendiricilik üzerine inşa edeceğiz.” dedi.

2013 yılı Geothermal Resources Council (GRC) / Jeotermal Kaynaklar Konseyi’nde bir fikir olarak doğan WinG, jeotermal enerji sektöründe cinsiyet eşitsizliğine dair farkındalığın artmasını ve herkes için eşit hak ve koşulların sağlanmasını amaçlıyor.

Kuruluşundan bu yana, ülkemizde jeotermal enerji sektöründe çalışan kadınların cinsiyet eşitsizliğinden etkilenmemesi, çalışma şartlarının iyileştirilmesi, üniversite öğrencilerinin jeotermal enerji dalına yönelik bilgilendirilmesi için yürüttüğü çalışmalar ile takdir toplayan grup, bu yılın Nisan ayı başında resmi olarak adaylığını açıklamıştı.

İlginizi Çekebilir

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.