1. Anasayfa
  2. HABERLER

KUDAKA yılın ilk 6 ayında termal turizmden jeotermal seracılığa pek çok alanda destek sağladı

KUDAKA yılın ilk 6 ayında termal turizmden jeotermal seracılığa pek çok alanda destek sağladı
0

Kuzey Doğu Anadolu Kalkınma Ajansı (KUDAKA), bu yılın ilk 6 ayında sanayi, tarım ve turizm sektörlerinde 8 projeye 35 milyon lira destek verdi.

Sorumluluk alanında yer alan Erzurum, Erzincan ve Bayburt’ta turizm, tarım ve sanayi sektörlerinde gelirin, istihdamın artırılması, yöresel ürünlerin marka değerinin yükseltilmesi için çalışma yürüten KUDAKA, geçen yıl destek verdiği projelerle 1630 kişinin istihdam edilmesini sağladı.

Ajans, 2023’ün ilk 6 ayında da 8 projeye 35 milyon lira destek verdi.

KUDAKA Genel Sekreteri Oktay Güven, yöresel yemeklerden tekstile, termal turizmden jeotermal seracılığa kadar pek çok alanda projelere destek sağladıklarını söyledi

Bu yıl faaliyetlerine hızlı başladıklarını belirten Güven, “Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı Kalkınma Ajansları Genel Müdürlüğü koordinasyonunda yürüttüğümüz sosyal gelişmeyi destekleme programını tamamladık. Bu programda 7 projeyle yaklaşık 20 milyon lira yatırıma ulaştık. Toplam 70 kişinin üzerinde bir istihdam sağladık.” dedi.

Güven, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı ile istihdama yönelik bir proje yürüttüklerini dile getirerek, “Bakanlığımız ile genç istihdamı için 10 milyon liralık bir proje yürütüyoruz. Bu projede yaklaşık 120 gencimize iş imkanı sunacağız. Diğer projelerle birlikte toplamda 200 kişilik istihdam oluşturmuş olacağız. Bu projeler kapsamında bu yıl kesinleşen yatırım tutarı yaklaşık 35 milyon lira oldu.” diye konuştu.

Kaynak: AA Haber Bülteni

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.