1. Anasayfa
  2. HABERLER

Bigadiç Belediye Başkanı Avcu Termal suyun Jeotermal Kaynaklı Tarıma Dayalı İhtisas Organize Sanayi Bölgesi’nde kullanılacağını bildirdi

Bigadiç Belediye Başkanı Avcu Termal suyun Jeotermal Kaynaklı Tarıma Dayalı İhtisas Organize Sanayi Bölgesi’nde kullanılacağını bildirdi
0

Bigadiç Belediye Başkanı İsmail Avcu, ilçede yaptıkları yatırımlar ve tamamlanan çalışmalara ilişkin bilgi verdi.

Avcu, Maden Tetkik ve Arama Genel Müdürlüğü (MTA) ve Eti Maden İşletmeleri Genel Müdürlüğü ile yaptıkları çalışmalarda 65 derece sıcaklıkta termal su çıkarttıklarını dile getirdi.

Termal suyun Jeotermal Kaynaklı Tarıma Dayalı İhtisas Organize Sanayi Bölgesi’nde kullanılacağını bildiren Avcu, şöyle konuştu:

“İlçemizde yapımı devam eden termal uygulama oteli bitmek üzere, yapımı tamamlanan hidroterapi merkezimiz de faaliyete geçti. Üniversitemizle birlikte tıp fakültesine bağlı hidroterapiyle ilgili yeni bir bina yapıyoruz. Belediye hizmet binamızın yapımı sürüyor. Gençlik ve Spor Bakanlığımızla yaptığımız, içinde yüzme havuzu ve 8 farklı aktivitenin yapılabileceği spor kompleksimiz var. İlçemize 45 bin metrekarelik yeni bir pazar alanı inşa ettik. Adalı Barajımız ile 25 bin dekar alanımızın damlama sulama tesisatı tamamlandı.”

Avcu, çalışmaların aralıksız süreceğini sözlerine ekledi.

Kaynak: Habertürk

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.