1. Anasayfa
  2. HABERLER

Hakkari’ye termal otel

Hakkari’ye termal otel
0

Hakkari Valisi ve Belediye Başkan Vekili İdris Akbıyık, jeotermal kaynakların değerlendirilmesi amacıyla Sarıtaş Köyü yakınlarındaki sıcak su kaynağının bulunduğu alanda incelemelerde bulundu.

Akbıyık, Vali Yardımcısı ve İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Mustafa Duruk ve İl Emniyet Müdürü Atanur Aydın ile birlikte Van sınırındaki Sarıtaş Köyü yakınlarında çıkan sıcak su kaynağı ile ilgili incelemelerde bulunarak, ilgililerden bilgi aldı.

Termal Otel Projesi

“İl Özel İdaresi olarak jeofizik çalışmaları yaptık ve burada sıcak su olduğuna kanaat getirdik” diyen Akbıyık, şunları kaydetti:

”Buradaki sıcak suyun şifalı olduğu değerlendiriliyor. Daha sonra Maden Tetkik ve Arama Enstitüsü Genel Müdürlüğü ile gerekli görüşmelerde bulunduk. İl Özel İdaresi olarak burada sıcak su sondajı yapmaya karar verdik. Bununla ilgili bir takım projelerimiz de var. Maden Tetkik ve Arama Enstitüsü gelecek ay burada çalışmalara başlayacak ve hızlı bir şekilde burada sıcak suyu çıkaracağız. Burada bir termal otel, fizik tedavi ve rehabilitasyon merkezi projemiz var. Yine burada vatandaşlarımızın istifadesine sunabileceğimiz seralar yapacağız. Hakkâri ve bölgenin hem turizm hem de ekonomisine ciddi katkı yapacağını bekliyoruz.”

Kaynak: Hakkari Belediyesi

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.