1. Anasayfa
  2. Manşet

Çanakkale’de Jeotermal Enerji ile Isıtmalı Sera TDİOSB Çalışmaları Başladı

Çanakkale’de Jeotermal Enerji ile Isıtmalı Sera TDİOSB Çalışmaları Başladı
0

Çanakkale İli Ayvacık ilçesi Tuzla bölgesinde hayata geçecek olan Jeotermal Enerji ile Isıtmalı Tarıma Dayalı Sera İhtisas Organize Sanayi Bölgesi kurulumu toplantısı Vali İlhami AKTAŞ, başkanlığında gerçekleştirildi.
İl Özel İdaresi Toplantı Salonunda gerçekleştirilen toplantıya; Vali Yardımcısı – İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Abdullah Köklü, Ayvacık Kaymakamı Cevat Çelik, İl Genel Meclis Başkanı Sadık Göğüsgeren, Tarım ve Orman İl Müdürü Erdem Karadağ, Ayvacık Belediye Başkanı Mesut Bayram, Çanakkale Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Selçuk Semizoğlu, Çanakkale Ticaret Borsası Başkanı Kaya Üzen, Çanakkale Ziraat Odası Başkanı İsmail Kaya ve Ayvacık Ziraat Odası Başkanı Mutlu Yaşar katıldı.
Çanakkale ili Ayvacık ilçesi Tuzla bölgesinde hayata geçecek olan Jeotermal Enerji ile Isıtmalı Sera TDİOSB alanı için yapılacak olan çalışmalar, faaliyetler ve Çanakkale tarımına sağlayacağı faydalar hakkında Tarım ve Orman İl Müdürü Erdem Karadağ tarafından bir sunum yapılarak katılımcılara bilgi verildi.

Çanakkale sera üssüne dönüştürülecek

Yapılan bilgilendirmenin ardından Vali İlhami AKTAŞ,” Ayvacık ilçesi Tuzla bölgesinde hayata geçecek olan Jeotermal Enerji ile Isıtmalı Sera OSB ile Çanakkale’yi kısa sürede sera üssüne dönüştürecektir “ dedi. 
Jeotermal Enerji ile Isıtmalı Sera OSB ile Çanakkale’mizin tarım ürünlerinin ihracatına ivme kazandıracağını ifade eden Vali İlhami AKTAŞ, “Ayvacık ilçesi Tuzla bölgesinde gerekli altyapı çalışmaları tamamlanması ile faaliyete geçecek Jeotermal Enerji ile Isıtmalı Sera OSB,  tarım ürünlerinin ihracatına ivme kazandırıp uygun fiyatlı tarım ürünlerini de tüketicimize ulaştıracak. Çanakkale’mize hayırlı olsun” dedi.
Jeotermal Enerji ile Isıtmalı Sera OSB toplantısı görüş, öneri ve değerlendirmelerin ardından sona erdi.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.