1. Anasayfa
  2. ETKİNLİK

11. Avrupa Jeotermal Doktora Günü 24-26 Şubat 2020 tarihlerinde Pamukkale Üniversitesi’nde Gerçekleştirildi

11. Avrupa Jeotermal Doktora Günü 24-26 Şubat 2020 tarihlerinde Pamukkale Üniversitesi’nde Gerçekleştirildi
0

Geçtiğimiz hafta Pamukkale Üniversitesi Jeotermal Uygulama ve Araştırma Merkezi, jeotermal alanında uluslararası bir etkinliğe ev sahipliği yaptı. Türkiye’nin bu yıl ilk defa ev sahipliği yaptığı 11.si düzenlenen Avrupa Jeotermal Doktora gününe akademinin yanı sıra özel sektörden ve Denizli Büyükşehir Belediyesi’nden de pek çok katılımcı ilgi gösterdi.

Jeotermal enerji alanında araştırma yapan, aralarında Meksika, Slovenya, Almanya ve Fransa’nın da bulunduğu çeşitli ülkelerden gelen 30’a yakın doktora öğrencisinin poster sunumu yaptığı etkinlikte, Hollanda’da bulunan Delft Teknoloji Üniversitesi’nden Yardımcı Doçent Maren BREHME, İzlanda Enerji Okulu’nun yöneticisi Dr. Juliet NEWSON, İtalya’da bulunan Floransa Üniversitesi’nden Prof. Dr. Franco TASSI ve ülkemizin değerli hocaları Orta Doğu Teknik Üniversitesi’nden Prof. Dr. Ali KOÇYİĞİT ve Prof. Dr. Serhat AKIN, Ankara Üniversitesi’nden Prof. Dr. Ahmet Tuğrul BAŞOKUR da çağrılı konuşmacı olarak yer aldılar.

Sabah ve öğleden sonra oturumları açılış konuşmaları ise merkez müdürü Doçent Dr. Ali KAYA ve müdür yardımcısı Dr. Taylan AKIN tarafından yapıldı.

Avrupa Jeotermal Doktora Günü 2020 poster sunumları

Etkinlik son gününde Zorlu Enerji’ye ait Kızıldere Jeotermal Elektrik Santrali’ne düzenlenen teknik geziyle devam etti.

Zorlu Enerji’ye ait Kızıldere JES’te EGPD 2020 katılımcıları

Hierapolis antik kentine ve Pamukkale travertenlerine düzenlen rehberli tur sonrası organizasyon son buldu.

11. Avrupa Jeotermal Doktora Günü kapsamında Hierapolis antik kentine rehberli bir gezi düzenlendi.

Kaynak: http://www.pau.edu.tr/egpd2020/en

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.