1. Anasayfa
  2. YENİLENEBİLİR

Yenipazar’da Jeotermal Sevinci

Yenipazar’da Jeotermal Sevinci
0

Yenipazar Belediye Başkanı Menderes Baran, Belediye olarak jeotermal kaynak suyu arayacaklarını söyledi.

Yozgat İl Özel İdaresi Genel Sekreterliği tarafından, Yenipazar Belediyesi’nin başvurusu üzerine çıkan karar doğrultusunda, koordinatları belirlenen 3 noktada jeotermal kaynak, doğal mineral su ve jeotermal kökenli gaz araması yapılması konusunda 3 yıl süreli arama ruhsatı verildiğini müjdeleyen Başkan Baran, arama ruhsatı verilen alanın 4 bin 273 hektar alan olduğunu, projenin gerçekleşmesi durumunda Yenipazar Belediyesi’ne önemli katkı sağlayacağını söyledi.

Jeotermal su kaynaklarının bulunduğu yörelerin her zaman geliştiğine dikkat çeken Başkan Baran, “Bizim beldemizde de jeotermal su kaynağı var.  Yenipazar Belediyesi olarak, bizler de Yozgat İl Özel İdaremize yapmış olduğumuz jeotermal kaynak, doğal mineral su ve jeotermal kökenli gaz araması ile ilgili arama ruhsat izni verilmesi bizleri mutlu etmiştir. Bu konudaki çalışmamıza kısa sürede başlayacağız. Çünkü bu proje beldemizin kaderini değiştirecek bir çalışma olacaktır. Umut ediyoruz ki, belediyemizin izin verilen bu 3 noktada yapacağı çalışmada sıcak su kaynağı bulunmasını arzuluyoruz” dedi.

Başkan Baran, “Jeotermal kaynağa ulaşılması durumunda çıkacak olan su; Yenipazar Belediyesi tarafından seracılık, tarım, ısınma ve enerji vb. amaçlar için kullanılacak. Çıkacak olan suyun hangi amaçlar için kullanılacağını çıkan suyun sıcaklık değeri belirleyecek” diye konuştu.

www.merhabayozgat.com

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.