1. Anasayfa
  2. HABERLER

İtalya’da 200 Yıllık Jeotermal Enerji Kutlandı

İtalya’da 200 Yıllık Jeotermal Enerji Kutlandı
0
İtalya’da 200 Yıllık Jeotermal Enerji Kutlandı
8 Mayıs 1818’de Francesco Larderel’in endüstriyel kullanımlar için jeotermal kullanılan ilk faaliyeti başlattığı; Onlarca yıl sonra, 1904’te Prens Ginori Conti, yenilenebilir enerji kaynaklarından ilk elektrik üretimine başladı. Bu önemli yıldönümünü kutlamak için, Enel Green Power ile işbirliği içinde CNR-IGG (Geosciences ve Georgesources-Ulusal Araştırma Konseyi), jeotermal enerjinin tarihini, gelişmelerini ve gelecek perspektiflerini yeniden ele alan iki günlük bir etkinlik düzenledi. sürdürülebilirlik ve yenilikçilik.
Salı günü, yetkili uzmanlar “dünyadaki jeotermal enerji”, “jeotermal enerjinin çevresel yönleri”, “Sürdürülebilirlik ve İnovasyon” a adanmış yuvarlak masa toplantılarında çeşitli konuları tartıştılar.
Yeşillik, bir saha gezisinde Enel Green Power, jeotermal enerjinin ilk tarihsel izlerinden başlayarak, Roma Etrüsk hamamları dahil olmak üzere, Volterra ve Populonia’nın termal suları üzerine Uberto Francesco’nun keşfine kadar, büyüleyici jeotermal tarihini gösterdi. Monterotondo Marittimo gölündeki 1777’de borik asitli Hoefer. Reno, Toskana’nın “gerçek eczanelerin hazırlayıcısı”, 1818’de kimyasal faaliyetin daha sonra piyasaya sürülmesi, elektrik endüstrisinin bugünkü yeniliklere kadarki başlangıcı. Günümüzde, Toskana’daki jeotermal enerji, bölgesel enerji ihtiyacının% 30’unu karşılamaktadır ve Kuzey Amerika’ya, Şili’ye ve dünyanın diğer bölgelerine ihraç edilmiş bir know-how’a sahiptir.
“ Enel Green Power için Massimo Montemaggi-200 yıl geçti” demişti – ama jeotermal enerji olan bu eski ve zarif kadın, sürekli olarak inovasyon ve sürdürülebilirlik çabaları sayesinde genç bir ruha sahip. Jeotermal sektörün teknolojik mükemmelliği, tesislerin verimliliğinden, sayısal entegrasyon süreçlerine, çevre entegrasyonuna kadar tüm alanlarda yenilikçi yolların ve sürekli optimizasyonun üstlenilmesini sağlıyor ”.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.