1. Anasayfa
  2. HABERLER

Rize Çamlıhemşin’de jeotermal kaynak aranacak

Rize Çamlıhemşin’de jeotermal kaynak aranacak
0

Rize’de iki adet jeotermal kaynak arama kuyusu açılacak. Kuyularda kaynağa rastlanması durumunda turizm başta olmak üzere çeşitli projeler için kullanılacak.

Rize’nin Çamlıhemşin ilçesinde jeotermal kaynak aranacak. Kaynak sağlık turizmi, seracılık, balık kurutma tesisi gibi projelerde kullanılacak

Rize ili Çamlıhemşin ilçesi Zilkale Köyü sınırları içerisinde T.C. Rize İl Özel İdaresi tarafından düzenlenen 3372328 erişim ve 53/2022-01 ruhsat numaralı sahada arama yapılacak. Muhammet Ali Liman tarafından sığ sondaj ile jeotermal kaynak arama ve çıkarma faaliyeti planlanıyor. 6,5 milyon TL değerindeki proje kapsamında iki adet sondaj kuyusu açılacak. 

Her biri 1650 m2 alanda gerçekleştirilecek olan sondajların derinliği maksimum 900 metre olacak. Arama sonunda jeotermal kaynağa ulaşılması ve kaynaktan da yeterli ve istenilen verimin alınması durumunda planlanacak işletme projesi termal turizm başta olmak üzere sağlık turizmi, seracılık, balık kurutma tesisi gibi projeler olacak.

Kaynak: Enerji Günlüğü

İlginizi Çekebilir

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.