1. Anasayfa
  2. FİRMA

Türkiye’nin Yeni Gücü Jeotermal’e Özel Palet Üretildi

Türkiye’nin Yeni Gücü Jeotermal’e Özel Palet Üretildi

Türkiye’nin yüzde yüz yerli sermaye ile kurulmuş firması GREEN Chemicals A.Ş., ülkemizin yenilebilir enerji kaynaklarının başında gelen Jeotermal enerji sektöründe geliştirmiş olduğu GEO-Treat® ürün paleti ile santral ve tesislerdeki dayanıklılık etkisini artırdı. Firmanın bu alanda piyasaya sunduğu ürün grubu ile termal sular daha verimli kullanılıp, jeotermal elektrik santrallerindeki sorunlar minimize edilecek.

16 Nisan 2018, İstanbul – Son yıllarda büyük yatırımlar yapılarak, ülkemizin enerji açığını kapatan jeotermal enerji sektöründe kullanılan malzemelerin başında gelen kimyasal inhibitörleri, Türkiye’de üreten GREEN Chemicals A.Ş. hem yurt içi hem de yurt dışındaki elektrik santrallerine ve termal tesislere özel ürün gamını sunuyor.

En Yüksek Sıcaklıklara Dayanan Kimyasallar

Firma; seracılık, termal oteller, şehir ısıtma ve elektrik üretimi alanlarında kullanılan jeotermal akışkanın, toprak altından çıkış noktasında ulaştığı yüksek sıcaklığın; malzeme ve makinalarda oluşturabileceği depozit ve korozyon risklerinin önüne geçebilecek, sistemlerin sorunsuz 365 gün çalışmasına katkıda bulunacak yüksek performanslı ürün olan GEO -Treat® ürün gamı ile fark yaratıyor. Ürünün en büyük özelliği ise 250 dereceye kadar olan sıcaklıklarda tam koruma sağlaması.

Kaplıca, Sera ve Şehir Isıtmasının Yaygınlaşmasını Sağlayacak

Konuyla ilgili açıklamalarda bulunan GREEN Chemicals Genel Müdür Yardımcısı Sn. Cengiz Ay; jeotermal enerji santrallerinde, rezervlerde bulunan yüksek sıcaklıktaki su ve buharın malzeme ve sisteme zarar vermemesi için GEO-Treat ® ürün paletini tasarladıklarını belirtti. Cengiz Ay; termal kaplıca, merkezi konut ısıtması ve tarımda yeni yeni ortaya çıkan jeotermalle sera ısıtması teknolojisi için de yeni kimyasallar üreterek enerji sektörüne ve ekonomiye katkıda bulunduklarını söyledi. Ay; kullanılan bu kimyasalların çevreye ve insan sağlığına zarar vermeyecek şekilde seçilmesine de firma olarak ayrıca özen gösterdiklerini sözlerine ekledi.

 

GREEN Chemicals A.Ş, 23 yıldır suyun oluşturabileceği tüm risklere karşı araştırma ve geliştirme ekibiyle, Gebze’de 12 bin metrekare alana kurulu son teknoloji üretim tesisleri, geniş kimyasal şartlandırma ürün çeşitleriyle jeotermal enerji sektörüne de hizmet veriyor.

İlginizi Çekebilir