1. Anasayfa
  2. FİRMA

Abdi İbrahim’in Üretim Tesisleri Enerjisini Güneş ve Rüzgar’dan Alıyor!

Abdi İbrahim’in Üretim Tesisleri Enerjisini Güneş ve Rüzgar’dan Alıyor!
0

Türkiye’nin ilaç sektörü firmalarından Abdi İbrahim, 2020 yılına sürdürülebilirlik alanında bir ilk uygulama ile adım attı. Şirket, 1 Ocak’tan itibaren İstanbul Esenyurt Üretim Kompleksi’nde bulunan tüm üretim tesislerindeki enerji ihtiyacını güneş ve rüzgar enerjisi santrallerinden karşılayarak, yenilenebilir enerji kaynaklarını kullanmaya başladı.

Abdi İbrahim Kamu İlişkileri ve Kurumsal İletişim Direktörü Dr. M. Oğuzcan Bülbül, “İlaç sektöründe bir ilk olan bu uygulamayla ekonomik faaliyetlerimizi sürdürürken, topluma ve içinde yaşadığımız dünyaya iyi iz bırakma önceliğimizin gereğini yerine getiriyoruz. Sürdürülebilirliği kültürel bir dönüşüm hedefi olarak görüyoruz. Bu uygulama ile bu alanda öncü ve somut bir adım atmaktan gurur duyuyoruz” dedi.

Komplekste 2020 yılı enerji tüketiminin 44 milyon 405 kilowatt saat enerjiye ulaşacağı tahmin ediliyor. Şirket, % 100 yenilenebilir enerji kullanımına geçmesiyle birlikte 15 bin 868 evin elektrik tüketimine eşdeğer olan enerjiyi yenilenebilir kaynaklardan karşılayacak. Ayrıca 9 bin 737 aracın karbon emisyon salımını ve buna bağlı olarak 29 bin 211 ağaç gerekliliği önlenmiş olacak.

Kaynak: https://www.enerjigazetesi.ist/abdi-ibrahimin-uretim-tesisleri-enerjisini-gunes-ve-ruzgardan-aliyor/

İlginizi Çekebilir

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.