1. Anasayfa
  2. HABERLER

5. Jeotermal Enerji Teknolojileri Fuarı JESDER Başkanı Ufuk ŞENTÜRK’ün Konuşmasıyla Başladı

5. Jeotermal Enerji Teknolojileri Fuarı JESDER Başkanı Ufuk ŞENTÜRK’ün Konuşmasıyla Başladı

5. Jeotermal Enerji Teknolojileri ve Ekipmanları Fuarı, Jeotermal Elektrik Santral Yatırımcıları Derneği (JESDER) başkanı Sayın Ufuk ŞENTÜRK’ün açılış konuşması ve Jeotermal Yatırımlarının Dünü, Bugünü ve Yarını başlıklı sunumu ile İzmir Tepekule Kongre ve Fuar alanında başladı.

Demos Fuarcılık tarafından her yıl düzenlenen Jeotermal Enerji Teknolojileri ve Ekipmanları Fuarı bu yıl jeotermal yatırımların yoğun bir şekilde yapıldığı Ege Bölgesinde İzmir Tepekule Kongre ve Fuar alanında gerçekleştiriyor. Fuar 19-21 Nisan tarihleri arasında devam etmekte olup Cumartesi günü son bulacaktır.

JESDER Başkanı ŞENTÜRK; “2008 yılında ruhsat sahalarının özel sektöre açılması ile birlikte Türkiye’nin Jeotermal Enerji yatırımlarına yolculuğunun başladığı ve 2014 yılında da JESDER kuruldu.  Jeotermal sektörünün ülkemizde çok yoğun bir büyüme sağlayarak, yapılan çalışmalar ile jeotermal enerji de Türkiye, Dünya da 4.üncü seviyeye yükseldi.  Jeotermal enerji sektörünün riskleri, harcama birimlerinin yüksek olduğunu fakat sonucunda yatırımcılarına mutluluk getiren bir sektör olduğunun da altını çizen ŞENTÜRK, Her ne kadar üretim aşamasına gelene kadar sıkıntılar çekilse de ülke ekonomisine katkı sağlayan değerler elde edilmektedir. Bunun da jeotermal enerjinin her yıl %50 büyümesinden anlayabiliyoruz.  Türkiye, kurulu güç bazında ürettiği elektrik ile Dünya da çok daha iyi durumda olduğunu, ABD%

İlginizi Çekebilir