1. Anasayfa
  2. HABERLER

Balıkesir Bigadiç Jeotermal Kaynaklı TDİOSB’ nin çalışmaları devam ediyor

Balıkesir Bigadiç Jeotermal Kaynaklı TDİOSB’ nin çalışmaları devam ediyor
0

Balıkesir İl Tarım Müdürü Erkan Alkan, Bigadiç Belediye Başkanı İsmail Avcu’yu ziyaret etti. Başta Bigadiç TDİOSB olmak üzere bölgede yürütülen çalışmalar değerlendirildi.

Bigadiç İlçesinde 2379 dekar alanda kurulumu devam eden tarıma dayalı ihtisas sera (jeotermal kaynaklı) organize bölgesi istihdam ve birim alandan yüksek miktarda sebze üretimi ile bölgeye katma değer sağlayacaktır.

TDİOSB ile; ilçede üretilen ürünlerin ulusal ve uluslararası pazara ulaşmasını sağlayan cazip bir ulaşım ağında olması sebebiyle taşımacılık sektörü, zirai ilaç ve gübre, sera ve sanayi tesislerinde kullanılacak alet, yedek parça ve makine tedarikleri gibi bir çok alanda bölgede hareketlilik sağlaması bekleniyor. Yüksek istihdam ortamı sağlayacağı beklenen OSB ile yerel ve bölgesel pazarlara satılacak ürünlerle faaliyet gösteren perakendecilerin yüksek gelir sağlayacağı öngörülüyor. 

Kaynak: Balıkesir İl Tarım ve Orman Müdürlüğü

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.