1. Anasayfa
  2. HABERLER

JEMYAD, Cumhurbaşkanı Yardımcısı Sayın Cevdet Yılmaz’ın Teşrifleri ile “Termal ve Sağlık Turizmi İş Birliği” Toplantısı Düzenledi

JEMYAD, Cumhurbaşkanı Yardımcısı Sayın Cevdet Yılmaz’ın Teşrifleri ile “Termal ve Sağlık Turizmi İş Birliği” Toplantısı Düzenledi
0

JEMYAD (Jeotermal ve Doğal Mineralli Su Yatırımcıları Derneği) tarafından “Termal Sağlık Turizmi ve Medikal Sağlık Turizmi İş birliği” konulu toplantı düzenlendi. Toplantı Cumhurbaşkanı Yardımcısı Sayın Cevdet Yılmaz’ın teşrifleri ile 17 Kasım 2023 tarihinde Bingöl’de gerçekleştirildi.

Toplantı; Bingöl Valisi, Milletvekilleri, Belediye Başkanı, Rektör, Ticaret ve Sanayi Odası, Fırat Kalkınma Ajansı, İl Özel İdaresi, Kalkınma ve Yatırım Bankası temsilcileri ile termal sağlık turizmi ve medikal sağlık turizmi yatırımcılarının ve JEMYAD’ı temsilen Başkan Vekili Ömer Tosun’un katılımları ile Bingöl Ticaret ve Sanayi Odası’nda gerçekleşti.

Toplantı’da Bingöl Kentpark Projesi’nin tanıtımı yapıldı. Katılımcılar, termal sağlık turizmi ile medikal sağlık turizmi entegrasyonunun, Ülkemizin dış turizm potansiyelini arttıracağını belirttiler. Ancak, mevzuatta bu entegrasyonu zorlaştıran engeller olduğunu da ifade ettiler. Toplantı’da ayrıca, Ülkemize daha fazla ziyaretçi çekmek için neler yapılması gerektiği konusunda görüş ve öneriler paylaşıldı. Turizm çeşitliliğimizin, etkili tanıtımlarla dünya çapında bilinirliğinin sağlanması gerektiği vurgulandı.

Toplantı’da sektörle ilgili görüşlerini iletmek üzere; Türkiye Turizm Yatırımcıları Derneği (TTYD) Yönetim Kurulu Başkanı Oya Narin, TTYD Yönetim Kurulu Üyesi Mehmet Erdoğan, Güven Sağlık Grubu Başkanı Banu Küçükel, Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği Uluslararası Sağlık Turizmi Meclis Başkanı ve HLC Plastic Center Kurucusu Özgür Öztan, Romatem Fizik Tedavi Merkezi Yönetim Kurulu Üyesi Temel Uzlu, Inovart Health Management Kurucusu Cemalettin Yılmaz, Citrusmed Danışmanlık Yöneticisi Genco Çetinkanat, Pegasus Havayolları Satış Direktörü Emre Pekesen, İndigo Group Yönetim Kurulu Başkan Vekili Tolga Tosun, Kalkınma ve Yatırım Bankası Genel Müdür Yardımcısı Seçil Kızılkaya Yıldız ve Direktörü Fatih Saltuk hazır bulundu.

Jeotermal Kaynaklar ve Doğal Mineralli Sular Kanunu Taslağı Meclis’e Gidiyor

Jeotermal Kaynaklar ve Doğal Mineralli Sular Kanunu taslağı, Cumhurbaşkanı Yardımcısı Sayın Cevdet Yılmaz tarafından açıklandı. Sayın Yılmaz, jeotermal enerjinin ülkemiz için önemli bir potansiyel olduğunu ve bu kanunla jeotermal kaynakların daha etkin ve verimli bir şekilde değerlendirileceğini belirtti. Yılmaz, Jeotermal Kaynaklar ve Doğal Mineralli Sular Kanunu taslağının hazır olduğunu ve Meclis’e sunulması için çalışmaların başlatılacağını da ekledi.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.