1. Anasayfa
  2. HABERLER

Kanada’da jeotermal proje ilerliyor

Kanada’da jeotermal proje ilerliyor
Electricity pillar with insulator and thick cable, high voltage
0

DEEP Earth Energy Production Corp; Saskatchewan’da planlanan 25 MW’lık bir jeotermal tesis için mühendislik ve tedarik faaliyetlerine başladığını söyledi.

DEEP, rezervuar özelliklerinin birkaç yıl boyunca güneydoğu Saskatchewan’da çok sayıda jeotermal genleşme tesisinin inşasını destekleyebileceğini söyledi. Proje, SaskPower ile 5 MW’lık bir elektrik satın alma anlaşmasını içeriyor.

Planlar, tesisin iki aşamada inşa edilmesini öngörüyor: 5 MW, ardından aynı yerde 20 MW daha olacak şekilde. Üretim ve enjeksiyon kuyularının yaklaşık 3,5 kilometre derinliğe ve yatay olarak 3 kilometre daha olacak şekilde açılması planlanıyor.

DEEP, bir “göğüs kafesi” düzeni ve jeotermal kuyu sahası tasarımı kullanmayı planladığını söyledi. Batı Kanada Sedimanter Havzasının hidrokarbon kaynak oyunlarında eşdeğer derinliğe, yanal uzunluğa ve çıkıntıya sahip kuyular açılıyor ve DEEP benzer teknikleri kullanacağını söyledi. Kuyu tasarımı aynı zamanda 2018 – 2021 yılları arasında açılan beş dikey ve bir yatay test kuyusundan öğrenilenleri de içeriyor.

Kaynak: Renewable Energy World

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.