1. Anasayfa
  2. HABERLER

Bavyera’da Jeotermal Enerjinin Kullanımı Artıyor

Bavyera’da Jeotermal Enerjinin Kullanımı Artıyor
0

Bavyera’da Jeotermal Enerjinin Kullanımı Artıyor

Münih – Bavyera’da jeotermal enerji kullanımının genişliyor. 2020’den itibaren Orta Avrupa’daki en büyük jeotermal santral Münih’te devreye alınacak. Güney Bavyera’daki önemli bir faktör ise elverişli jeolojik koşullar.

2018 Ekim ayında düzenlenen Geothermie Bayern Münih Ekonomi, Enerji ve Teknoloji Franz Josef Pschierer Bavyera Bakan himayesinde düzenlenmektedir. Bavyera eyalet hükümetinin amacı, önümüzdeki birkaç yıl içinde elektrik ve ısıtma sektörlerinde jeotermal enerjinin kullanımını daha da genişletmek.

Bavyera’da altı jeotermal enerji santrali enerji üretiyor, bunlardan dördü aynı anda şehir ısıtması için kullanılıyor. Ayrıca sadece rejeneratif bölge ısıtma tedarikine hizmet eden Bavyera’da 16 tesis faaliyet göstermektedir.

2020 yılından itibaren Orta Avrupa’daki en büyük 50 MW kapasiteye sahip jeotermal tesis olacak. Buna ek olarak, şu anda Dorfen projesi için ilk sondaj açıldı. Bavyera’daki diğer projeler planlama aşamasında. Ayrıca şu anda, dört jeotermal santral inşaat halindedir: örneğin, Holzkirchen bölgesi Aralık ayında ısı tedarik etmeye başlayacak. Garching’de, 3,5 megawatt’lık (MW) minimum elektrik gücüne sahip olacak jeotermal santral inşa edilecek ve isteğe bağlı olarak burada ısı ekstraksiyonu test edilecek. Münih Sendling’de, Stadtwerke München’in (SWM) mevcut projesinin arama sonuçları umut verici.

Bavyera eyalet hükümetinin amacı, enerji ve ısı üretiminde jeotermal enerjinin payını daha da genişletmek. Isıtma sektörü ile ilgili olarak, Bavyera, derin jeotermal ısıtma ağlarının genişlemesini yoğunlaştırmak için bir program başlattı.

Praxisforum Geothermie faaliyet halinde olan ve teşvik eden veya reinjezieren 44 adet sondajı ile, Bavyera Almanya’da bir liderdir ve aynı zamanda Orta Avrupa’daki teknoloji geliştirme ve jeotermal enerjide önemli bir rol oynamakta.

 

 Kaynak  

 

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.