1. Anasayfa
  2. JEOTERMAL SERA

Eskişehir’de sera ısıtması için jeotermal kaynak aranacak

Eskişehir’de sera ısıtması için jeotermal kaynak aranacak
0

Nata Tarım, Eskişehir’de sera ısıtması için yürüttüğü jeotermal kaynak arama çalışmalarını genişletecek. Şirket, 62,5 milyon TL yatırımla mevcut 2 sondaj kuyusuna ilave 9 sondaj kuyusu daha açacak.

Eskişehir’in Mahmudiye ilçesinde 9 adet sondaj kuyusu açılarak jeotermal kaynak çıkarılacak. Jeotermal kaynak sera ısıtmasında kullanılacak. 

Nata Tarım Üretim ve Ticaret AŞ, Eskişehir İli, Mahmudiye İlçesinde bulunan İR:2022-08 (ER:3422598) işletme nolu ruhsat sahası içerisinde sera ısıtması için yürüttüğü jeotermal kaynak çıkarma çalışmalarında kapasite artışı planlıyor. Projenin değeri 62,5 milyon TL olarak hesaplanıyor.

Proje kapsamında, 10.000 hektarlık ruhsat sahasında iki adet açılmış üretim kuyusuna ilave olarak 9 adet daha kuyu açılması planlanıyor. Yapılacak sondajların her biri yaklaşık 500 metre olup, Döner (Rotary) Sondaj yapılacak. Çıkarılacak kaynak sera ısıtılması amacıyla kullanılacak. 

Kaynak: Enerji Günlüğü

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.