1. Anasayfa
  2. YATIRIM

Gönen TDİOSB’nin kuruluş çalışmaları devam ediyor

Gönen TDİOSB’nin kuruluş çalışmaları devam ediyor
0

Türkiye’nin kurulacak en hızlı OSB’si olma özelliği taşıyan Gönen Tarıma Dayalı İhtisas Sera Organize Sanayi Bölgesi’nin kuruluş çalışmaları Vali Hasan Şıldak başkanlığında yapılan toplantı ile değerlendirildi.

Toplantıya Vali Hasan Işıldak’ın yanı sıra, Vali Yardımcısı Mustafa Çek, Gönen Kaymakamı Arslan Yurt, Büyükşehir Belediye Başkanlığı Genel Sekreteri Mustafa Küçükkaptan, Gönen Belediye Başkanı İbrahim Palaz İl Tarım ve Orman Müdürü Erkan Alkan, Gönen Ticaret Odası Başkanı İsmail Mutlu, Gönen Ziraat Odası Başkanı Sabri Ceylan, Gönen Ticaret Odası Başkanı İbrahim Mutlu, Proje Danışmanı Jeoloji Yüksek Mühendisi Fatih Üçgün ve Şehir Plancısı Öyküm Berfin Gülergül katıldı.

Toplantıda zengin yenilenebilir çeşitliliği olan 8 bin dekarlık alanda Jeotermal Isıtma, Rüzgar Enerji Santralleri (RES), Güneş Enerji Santralleri (GES) ve Biyokütle Enerji türleriyle çevre dostu Gönen Tarıma Dayalı İhtisas OSB’nin kuruluş aşamasında son durum görüşüldü. Balıkesir’i tarımda üretim ve pazarlama üssü yapacak TDİOSB’nin 4 bin dekarlık iki etabının alanlarıyla ilgili fikir alışverişlerinde bulunuldu. Toplantıda projenin fizibilite raporu ön çalışmasına ilişkin sunum yapıldı. Sunumda atık su, elektrik, alt ve üst yapı, sulama gibi projeleriyle ilgili ön hazırlık bilgileri verildi.

Bölgede istihdama yüksek katkı sağlayacağı beklenen Gönen TDİOSB ile tarım şehri Balıkesir’de 12 ay boyunca örtü altı üretimi yapılabilecek.

Kaynak: T.C. Balıkesir Valiliği

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.