1. Anasayfa
  2. HABERLER

Jeotermal Enerji ile Sağlıklı Meyve Kurutma Tesisi Projesi için onay çıktı

Jeotermal Enerji ile Sağlıklı Meyve Kurutma Tesisi Projesi için onay çıktı
0

Alaşehir Belediyesi tarafından 2022 yılı Sosyal gelişmeyi destekleme programı (SOGEP) kapsamında Zafer Kalkınma Ajansı’na sunulan Jeotermal Enerji ile Sağlıklı Meyve Kurutma Tesisi Projesi, başarılı bulunarak onaylandı. Proje paydaşları, Alaşehir Belediyesi’nde bir araya geldi.

Alaşehir Belediyesi tarafından projelendirilen Jeotermal Enerji ile Sağlıklı Meyve Kurutma Tesisi’nin 3.086.215 TL olarak belirlenen toplam bütçesinin 2.000.000 TL’lik kısmı, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı’nca karşılanacak. Proje bütçesinin kalan kısımı, Alaşehir Ticaret ve Sanayi Odası Başkanlığı’nca eş finansman kapsamında karşılanacak. Tesis alanı ve tesisin ihtiyaç duyduğu jeotermal enerji, Ayni yardım kapsamında ZORLU Jeotermal Enerji Elektrik Üretim A.Ş. tarafından finanse edilecek. Tesise ait binanın yapımını ise Alaşehir Belediyesi gerçekleştirecek.

Tesiste ilk aşamada, ilçede yetişen ürünlerden elma, armut, cennet hurması, üzüm başta olmak üzere sezona göre tüm meyveler kurutulabilecektir.

Tesisin işletmesi ise proje ortağı Alaşehir S.S. Alaşehir Kadın Girişimi Üretim ve İşletme Kooperatifi ve Ticaret ve Sanayi Odası tarafından yapılacak.

Kaynak: Anka Haber Ajansı

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.