1. Anasayfa
  2. HABERLER

Fransız Bakan, Jeotermal Isıtma Projesinden Etkilendi

Fransız Bakan, Jeotermal Isıtma Projesinden Etkilendi
0

Fransa’nın Ekolojik ve Dayanışma Geçişi Bakanı François de Rugy, jeotermal enerji santralini ziyaret etti.

Fransız Bakan François de Rugy, ekolojik ve dayanışma geçişi için ilk resmi gezisini Cachan ve jeotermal santralini seçti.  Bakan,  soran eren alt yatay sondajı yerinde görmek için bu santralinin seçtiğini belirtti. Genellikle petrol ve gaz endüstrisinde kullanılan sondaj mühendisliği, jeotermal enerjiyi, bölgesel ısıtma için derinliklerde saklanan ısıyı dışarıya çıkarmak için tüm dünya da uygulanmaktadır. Bölgede üretilen jeotermal ısının % 55 ile Ile-de departmanı Fransa’da lider konumundadır.

Sondajı gerçekleştiren ve finanse eden EDF’nin yan kuruluşu olan Dalkia’nın başkanı Sylvia Jéhanno, Alt yatay sondaj sayesinde ( not: kuyular 40 ° ‘ye karşı 90 °’ ye kadar ) daha fazla akış ve daha yüksek bir güç elde ettiklerini, bu da 2025 yılına kadar kentte 7,000 ila 9,000 konut ısıtılmasına eşdeğerine ulaşmasını sağlayacak, ayrıca şu anda Karbon salınımını 12 000 ton 2  Cachan’da jeotermal enerji için her yıl sayesinde önlendiğini “söyledi. 

19 Milyon Avroluk Proje

Çeşitli açıklamalardan sonra, François de Rugy sadece avantajları görüyor: “Bu somut ekolojinin iyi bir örneğidir. Bu bölgede oturan insnalar, yalnızca jeotermal enerjiye bağlı olarak ekolojik geçişin büyük aktörleridir. Jeotermal enerji, Kamu hizmetinin delegasyonu sayesinde ekonomik olarak uygulanabilir ve sosyal konutların bağlı olduğu, enerji maliyetinin daha ucuz ve kontrollü olduğu için sosyal bir yönü vardır. 2019 ısıtma döneminin fiyatı, 19 milyon avroluk projenin% 30’unu destekleyen Ademe’ye göre% 3 oranında düşmelidir.

Belediye başkanı Hélène de Comarmond (PS), ” Şehir 1984’ten beri jeotermal enerji kullanımında yerini almıştır. Bu ilk ziyaret, çalışmamızın bir kanıtıdır.” Dedi.

Kaynak 

İlginizi Çekebilir

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.