1. Anasayfa
  2. HABERLER

2022 Avrupa Jeotermal İnovasyon Ödülü Sahibi Belli Oluyor

2022 Avrupa Jeotermal İnovasyon Ödülü Sahibi Belli Oluyor
0

Avrupa Jeotermal Enerji Konseyi (EGEC), 2022 Ruggero Bertani Avrupa Jeotermal İnovasyon Ödülü’nün nihai kazananının Haziran 2022’de açıklanacağını duyurdu.

Bu Ödül, jeotermal enerji alanına yenilikçi ürünler, bilimsel araştırma veya proje girişimleri şeklinde olağanüstü katkılarda bulunan şirketlere verilmektedir. GeoTHERM Kongresi’nin organizatörü Messe Offenburg ile işbirliği içinde EGEC’in bir girişimidir.

2018’de EGEC, ödülü Ruggero Bertani’nin onuruna ve onun jeotermal enerji alanına olağanüstü katkısına ve araştırma ve yenilik konusundaki bitmeyen coşkusuna göre yeniden adlandırdı.

Bu yılki ödüller için beş finalist şöyle:

Baker Hughes (Hollanda) – Korozyona Dirençli Bölmeli Elektrikli Dalgıç Pompa ve Tamamlama Sistemi

Celsius Energy (Fransa) – Celsius Enerji Sistemi

Fraunhofer IEG (Almanya) – Jeotermal soğutma ve ısıtma için enerji konsepti

İzmir Yüksek Teknoloji Enstitüsü (Türkiye) – Jeotermal enerji santralinde CO2’yi bir inhibitör olarak yakalama ve kullanma

Perryman Technologies Research (Fransa) – Jeotermal Lityum Ekstraksiyonu

2022 jürisi Miklos Antics (Fransa, EGEC’i temsil ediyor), Inga Berre (Norveç, Bergen Üniversitesi’nden Profesör), Sandra Kircher (Messe Offenburg’u temsilen Almanya), Fausto Batini (İtalya, Magma Energy, ETIP-DG Başkanı) ) ve Javier Urchueguia (İspanya, RHC-ETIP jeotermal panelini temsil ediyor).

İzmir Yüksek Teknoloji Enstitüsü (İYTE), Ruggero Bertani Avrupa Jeotermal İnovasyon Ödülü’nün beş finalistinden biri olmaya hak kazandı.  

İlginizi Çekebilir

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.