1. Anasayfa
  2. HABERLER

JEMYAD’dan MAPEG Genel Müdür Yardımcısı Sami Sarıyıldız’a Ziyaret

JEMYAD’dan MAPEG Genel Müdür Yardımcısı Sami Sarıyıldız’a Ziyaret
0

Mart ayı içinde Jeotermal ve Doğal Mineralli Su Yatırımcıları Derneği (JEMYAD)’ın ilk genel kurulunu yaptığını duyurmuştuk. Bu genel kurulda yönetime genel Sayın Baha Ali ŞAYAKCI ve ekibi kurum ziyaretleri gerçekleştirmeye ve sektörün taleplerini ilgililere iletmeye başladı.

Jeotermal ve Doğal Mineralli Su Yatırımcıları Derneği (JEMYAD) Yönetim Kurulu Başkanı Baha Ali Şayakçı, Başkan Vekili Ömer Tosun, Sayman Prof. Dr. Mustafa Topaloğlu ve Yönetim Kurulu Üyesi Hamide Başer Ergöz, 12 Mayıs 2022 tarihinde Maden ve Petrol İşleri Genel Müdür Yardımcısı Sayın Sami Sarıyıldız’ı makamında ziyaret etti.

JEMYAD’ın kuruluş amacı ve faaliyetleri hakkında bilgi sunulan ziyaret kapsamında, JEMYAD’ın jeotermal kaynaklar ve doğal mineralli su kaynaklarının etkin, çevreye duyarlı ve sürdürülebilir şekilde araştırılması, geliştirilmesi, korunması, kullanılması, yatırımcıların örgütlenmesi, temsili ve sektörün yasal altyapısının güçlendirilmesi amacıyla kurulduğu ifade edildi. Ayrıca JEMYAD’ın faaliyetlerini Birleşmiş Milletler Sürdürülebilir Gelişim Hedefleri ve Paris İklim Anlaşması prensipleri ile uyumlu olarak yürüttüğü ve çalışmalarını Ülke kalkınması yararını temel alarak sürdürdüğü belirtildi.

Toplantıda ayrıca sektör ile ilgili konular görüşülerek, karşılıklı görüş alışverişinde bulunuldu.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.