1. Anasayfa
  2. YATIRIM

Aliağa – İzmir’de yeni üretim tesisi açarak üretim kapasitesini arttırıyor

Aliağa – İzmir’de yeni üretim tesisi açarak üretim kapasitesini arttırıyor
0

İtalyan Turboden’in yerel şirketi, yeni nesil Organik Rankine Çevrim sistemleri için kilit bir ekipman olan hava soğutmalı kondenser sistemini (ACC) üretecek.

Aliağa Organize Sanayi Bölgesi’nde (ALOSBİ) 4000 metrekarelik yeni bir alan sayesinde Turbodenüretim kapasitesini artırabilecek ve üretimi hava soğutmalı kondenser sistemleri (ACC) demetlerinin montajına kadar genişletebilecek.

Yeni tesisin açılışı; istihdam edilen personelin artması ve proje yürütme için özel bir organizasyon, genişletilmiş bir tedarik zinciri ve satış sonrası ekibinin genişlemesi ile geliyor.

ACC, “Yalnızca enerji” tesislerinde büyük ORC sistemlerinin anahtar bileşendir ve son kullanıcının herhangi bir su tüketiminden ve bununla ilgili işletim giderlerinden kaçınmasına izin verme avantajına sahiptir. Coğrafi koşulları ve su riski durumu nedeniyle bu sistemler özellikle; jeotermal, atıktan enerji, biyokütle ve endüstriyel ısı geri kazanım tesislerinde geniş uygulama gördü; Turboden tek başına bu tür 8 tesise sahiptir (5’i yapım / devreye alma aşamasındadır).

Turboden CEO’su Paolo Bertuzzi: “Hava soğutmalı kondenserler ORC tesisinin temel bir bileşenidir, bu nedenle bu ana bileşenin ve türbinin dahili kontrolü çok önemlidir. Birkaç yıl önce çok başarılı sonuçlarla ORC hava soğutmalı kondenserin iç tasarımını başlattık ve bugün yeni bir adım olan iç imalata hazırız.”

Turboden Türkiye GM’ü Enrico Manciana: “ACC paketlerinin tasarımında ve imalatında bağımsızlığa ulaşmak, performans, kalite, zaman ve maliyetlerin tam optimizasyonunu sağlayarak rekabet gücünü artırıyor.

Hava soğutmalı kondenser demetlerini dahili olarak üretmenin avantajları nelerdir?

Özellikle birçok avantajı vardır:

– ORC gereksinimleri ve belirli çalışma sıvıları için optimize edilmiş tasarım;

– Daha iyi genel performanslar;

– Lojistik ve montaj gereksinimlerine göre optimize edilmiş tasarım

– Daha iyi kalite güvence prosedürleri

– Süreçte planlanan zaman çizelgesine daha iyi uyulması

– Projeler için daha kısa teslim süreleri

– Doğrudan gözetimimiz altında planlı bakım ve temizlik talimatları ile optimize edilmiş satış sonrası plan

– Yedek parça bulunabilirliği

ACC demeti, bir akışkandan ortam havasına ısıyı reddetmek için bir cihaz olan hava soğutmalı kondenserlerin önemli bir bileşenidir. Bir tüp demeti, tüpler, başlıklar, yan çerçeveler ve tüp desteklerinden oluşan bir montajdır. Genellikle, hava geçişine maruz kalan tüp yüzeyi, atmosfer basıncında ve makul fan gücü tüketimi için yeterince düşük bir hızda havanın düşük ısı transfer oranını telafi etmek için kanatçıklar şeklinde genişletilmiş yüzeye sahiptir.

Turboden SpA – Mitsubishi Heavy Industries Group Company, bir İtalyan firmasıdır ve birden fazla kaynaktan yararlanarak elektrik ve termal güç üreten Organik Rankine Çevrim (ORC) sistemlerinin tasarımı, üretimi ve bakımında küresel bir liderdir. ORC sistemleri yenilenebilir kaynaklar (biyokütle, jeotermal enerji, güneş enerjisi), geleneksel yakıtlar ve endüstriyel proseslerden çıkan atık ısı, atık yakma fırınları, motorlar veya gaz türbinleri gibi birden fazla kaynaktan yararlanan elektrik ve termal enerji üreten dağıtılmış üretim için son derece uygundur. Bugün Turboden, Bölgesel Isıtma sektörünün dekarbonizasyonunda ve bazı enerji yoğun endüstriyel süreçlerde daha geniş bir rol oynamak için gaz genleştiriciler ve büyük ısı pompaları ile çözümlerini genişletiyor.

Kaynak: Turboden haber bülteni

İlginizi Çekebilir

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.