1. Anasayfa
  2. ŞEHİR ISITMASI

Aydın ili Kuyucak ilçesi 2022’de Jeotermalle Isınacak

Aydın ili Kuyucak ilçesi 2022’de Jeotermalle Isınacak
0

tvDEN’de televizyon programına konu olan Kuyucak Belediye Başkanı Metin ERTÜRK, Kuyucak ilçesinde 2022 yılında jeotermal ısıtma sistemini kuracaklarını belirtti.

Ertürk, 2022 yılında en önemli projelerinden birinin jeotermal enerji ile şehir ısıtma sistemini ilçeye kazandıracaklarını ve ilk etapta 3 bin 500 kapasiteli tesis kuracaklarını belirtti.

Yeni yılda yapacakları çalışmalar ve hedefleri hakkında da bilgiler veren Ertürk, “2022 yılına en çok önemsediğimiz konulardan biri, jeotermal enerji ile ısınmanın ilçeye kazandırılması. Aydın’da ilk olacak. Pamukören ve Yöre Mahalleleri pilot bölge olarak belirlendi. İlk etapta 3 bin 500 konutun ısıtılması hedefleniyor. İlk etapta bin 500’ü uygulamaya geçecek. Finansman ile ilgili çalışmalar devam ediyor. Önümüzdeki kış ısınmaya başlanması hedefleniyor. Pamukören yarı olimpik havuzunun da ısıtılması suretiyle kışın da kullanılacak. Termal havuz ve sera yapımı da hedefleniyor. Jeotermal enerjiye ihtiyacımız var. Pamukören ve Horsunlu mahallelerinde TOKİ konutlarının yapımı arttırılacak. 600 liralık taksitlerle ev sahibi olunacak. Cumhuriyet meydanında 212 araçlık yerin altına otopark yapılacak. Meydana yeni bir hava katılacak. Kuyucak stadyumu bölgenin rahatsızlığı nedeniyle kaldırıldı. Kuyucak merkezde TOKİ konutlarının oraya kamulaştırma sonrasında stadyum inşaatı yapılacak. Yamalak’ta pazaryeri düzenlemesi yapılacak. Toplamda 600 dönüm civarında kamulaştırma yapıldı ve 4 milyon lira maliyeti oldu. Kuyucak’ta müze yapılacak. Üniversite hocaları ile çalışılıyor. Vatandaşlar tarihi eşyaları getiriyor” diye konuştu.

Gazeteci Emin Aydın’ın sorularını ayrıntılı bir şekilde yanıtlayan Kuyucak Belediye Başkanı Metin Ertürk, sözlerini şöyle tamamladı:

“2022 yılı ile ilgili tüm vatandaşlara esenlik ve sağlık diliyorum. Kalkınma hızı artar diye düşünüyorum. Allah’tan, Cumhurbaşkanımıza sağlık diliyorum ve 2023 seçimlerinde Aydın halkının Cumhurbaşkanımıza destek vermesini bekliyorum. Şehitlerimize de Allah’tan rahmet diliyorum. Hizmet fırsatını veren Allah’a hamd ediyorum.”

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.