1. Anasayfa
  2. HABERLER

Ormat, Jeotermal Enerji Portföyünü Genişletiyor

Ormat, Jeotermal Enerji Portföyünü Genişletiyor
0

Ormat daha önce TG Geothermal Portfolio, LLC alımını kapattığını ve özsermayenin %100’ü için 171 milyon dolar ödediğini duyurmuştu. 30 Haziran 2021 itibariyle mali değeri yaklaşık 206 milyon dolar olan faizler ve üstlenilen borçlar ve ilgili kiralama yükümlülüklerini de bildirmişti.

Ormat satın almanın ardından, Nevada’da Dixie Valley ve Beowawe’de toplam net üretim kapasitesi yaklaşık 67,5 MW olan iki jeotermal enerji santralinin sahibi ve işletmecisi konumuna geldi. Ardından ek olarak Ormat, şimdi Dixie Valley’e bitişik, yüksek kaynak potansiyeline ve yeterince kullanılmayan bir iletim hattına sahip, 300MW ile 400MW arasında 230KV elektriği işleyebilir hale geldi. Dixie Valley’i California’ya bağlayan sıfırdan bir geliştirme varlığı olan Coyote Canyon’un haklarına da sahip oldu.

İşletme varlıkları, mevcut enerji satın alma anlaşmaları kapsamında elektrik satmaktadır. Dixie Valley, elektrik üretimini 2038’de sona erecek uzun vadeli bir PPA kapsamında Güney Kaliforniya Edison’a satıyor. Ayrıca Beowawe, elektrik üretimini Aralık 2025’te sona erecek bir PPA kapsamında NV Power, Inc.’e satıyor. Ormat, satın alınan işletme varlıklarını iyileştirmeyi ve yeni girişimlerde bulunmayı planlıyor. Maliyet düşüşleri bu varlıkların 2022’de 55 milyon dolar gelir ve yaklaşık 37 milyon dolar FAVÖK yaratmasını bekliyor.

Ormat CEO’su Doron Blachar,

“Bu satın alma, Nevada’daki üretim kapasitemizi artırarak ve yeni satın alınan iletim hattımız aracılığıyla Kaliforniya’ya temiz, yenilenebilir enerji getirmemizi sağlayarak Batı Amerika Birleşik Devletleri’ndeki liderliğimizi daha da genişletiyor” dedi. Portföyümüze bu çekici varlıkları eklemek için güçlü bilançomuz ve yerleşik varlığımızdan yararlandık ve önümüzdeki birkaç yıl içinde bu fabrikaların FAVÖK’ünü %20 artırmak için ürün segmenti yeteneklerimizi ve teknolojimizi geliştirmeyi umuyoruz.”

İfadelerinde bulundu

4 Ağustos 2021’de Şirket, 2021’in ikinci çeyreğine ilişkin finansal sonuçları yayınlayacak ve bu sırada bu satın alma dahil olmak üzere 2021 yılının tamamına ilişkin daha kapsamlı bir güncelleme sağlayacaktır.

Kaynak: Ormat

Ormat McGinness Hills Tesisinin Genişletilmesini Tamamladı

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.