1. Anasayfa
  2. HABERLER

Jeotermal Isıtma ve Soğutma Sistemleri Era-Net Çağrısı

Jeotermal Isıtma ve Soğutma Sistemleri Era-Net Çağrısı
0

Ortak Programlama Platformu Akıllı Enerji Sistemleri (JPP SES), GEOTHERMICA ERA-Net ağı ile işbirliği içinde 31 Mayıs 2021’de uluslararası projeler için ortak bir teklif çağrısı başlattı. Konsorsiyumlar proje konseptlerini 4 Ekim 2021’e kadar sunacak.

Ortak Çağrı 2021, enerji sistemi entegrasyonunu ve çeşitli ısıtma ve/veya soğutma teknolojilerinde teknolojik ilerlemeyi amaçlayan ulusal ve bölgesel programları, jeotermal enerji teknolojilerinde güçlü bir varlıkla bir araya getirerek ısıtma ve soğutma geçişini hızlandırmayı amaçlıyor.

Hem GEOTHERMICA hem de JPP SES ağları, önceki yıllarda Ortak Çağrılar düzenliyordu. ERA-Net GEOTHERMICA & JPP Akıllı Enerji Sistemleri faaliyetlerinde toplamda on yedisi ülke yer alıyor. Bu ülkeler ayrıca enerji araştırma ve inovasyon ulusal finansman kuruluşunun sunumlarına da katılıyor.

Ortak Çağrının Tematik Odağı

GEOTHERMICA ve JPP SES Ortak Çağrısı, ısıtma ve/veya soğutma geçişi üzerinde önemli etkisi olan projeleri hedefliyor. Ortak Çağrı, yaklaşık 32,5 milyon Euro tahsis edilen bir bütçeyle, 1. aşamada ön teklifler ve 2. aşamada tam proje teklifleri isteyen iki aşamalı bir süreçtir.

Ortak Çağrı kavramı, tematik kavramlar modelinde gösterilen entegrasyon konularını ve teknoloji geliştirmeyi birleştirecek. Bu çağrı sonucunda ortaya çıkan projelerin önemli bir bölümü bölgesel ısıtma veya soğutma sistemleri içeriyor. Ayrıca bu çağrı, jeotermal kapsamlardaki projelerin endüstriyel ısıtma ve soğutma inovasyonu projelerini engellemesini umuyor. Projeler, ısıtma ve/veya soğutma zincirinin yukarıda belirtilen unsurlarından bir veya daha fazlasını ele almalıdır. Projelerin önemli bir bölümü de yerel ve bölgesel kaynaklı.

Hızlandırılmış Isıtma ve Soğutma Geçişinin genel amacı, yenilikçi fikirleri gerçeğe dönüştürmek. Isıtma ve soğutma talebini, genel enerji sistemine entegrasyonunu iyileştirmek için toplulukların karşılaştığı zorlukları çözmektir.

Ortak Çağrı 2021 Hakkında Soru-Cevap Takip Toplantısı: Isıtma ve Soğutma Geçişini Hızlandırma

30 Haziran 2021, 15:00 – 16:00 CEST – Buradan kaydolun.

Toplantı sanal olarak b2match platformu üzerinden gerçekleşecektir. 1 saatlik toplantı, Ortak Çağrı hedeflerinin sunumunu ve ardından Soru-Cevap oturumunu içerecektir. Soru-Cevap toplantısının sonunda sanal alıcılarla satıcıları veya potansiyel iş ortaklarını bir araya getirme etkinliği gerçekleşecek. Bu etkinlik size konsorsiyum oluşturmaya başlama ve/veya proje tekliflerini birlikte oluşturma şansı verir.

Kaynak: Smart Energy Systems Era- Net

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.