1. Anasayfa
  2. DÜNYA

ABD Enerji Bakanlığı Fon Fırsatını Duyurdu

ABD Enerji Bakanlığı Fon Fırsatını Duyurdu
0

ABD Enerji Bakanlığı (DOE), mevcut kuyulardaki gelişmiş jeotermal sistem, (EGS) teknolojilerinin ve tekniklerinin aktif saha testini desteklemek için 14,5 milyon dolara kadar yeni bir Fon Fırsatı Duyurusu (FOA) duyurdu. EGS, bütün jeotermal kaynaklar gibi, hava koşullarından etkilenmeksizin küçük bir çevresel ayak izi ile her zaman aktif olan güvenli, yenilenebilir enerji ile elektrik, ısıtma ve soğutma sağlar.

Wells of Opportunity 2021 FOA, mevcut kuyularını kullanarak daha fazla miktarda jeotermal enerjiyi daha uygun maliyetli bir şekilde, aktif hale getirmeyi desteklemek için kuyu sahipleri veya kuyu operatörlerinin ortaklığını talep ediyor.

Amerika Birleşik Devletleri’nde jeotermal enerji için büyük bir potansiyel mevcut, fakat şu anda sadece 3,7 gigawatt elektrik enerjisi kullanımda. DOE Jeotermal Teknolojileri Ofisi’nin (GTO) 2019 GeoVision çalışması, özellikle gelişmiş jeotermal sistemlerle ilgili alanlarda yapılabilecek teknolojik gelişmelerle, jeotermal enerji üretiminin bugünden 2050 yılına kadar 26 kat artabileceği ve 60 GWe’yi temsil ettiği sonucuna varıyor.

Enerji Verimliliği ve Yenilenebilir Enerjiden Sorumlu Bakan Vekili Kelly Speakes-Backman;

“Bu yeni fon, milyonlarca eve ve işletmeye güç sağlama ve temiz enerji işlerinde çalıştırma konusundaki muazzam potansiyelinden yararlanmamıza yardımcı olacak.

“Bu yeni fon, milyonlarca eve ve işletmeye güç sağlama ve temiz enerji işlerinde çalıştırma konusundaki muazzam potansiyelinden yararlanmamıza yardımcı olacak.

Ayaklarımızın altında kalan ısıyı kullanmak ve enerji üretimi için kullanılmayan veya verimsiz kuyuları kullanmak, bu önemli yenilenebilir kaynağı yaygın dağıtıma daha yakın hale getirmemize yardımcı olacak.”
dedi

Wells of Opportunity 2021 Fon Fırsatları, iki başlık altında değerlendirilecek;

Amplify: EGS Yakın Alan AR-GE

Bu saha doğrulama çabası, yeni enerji üretimi ile sonuçlanacak ve mevcut jeotermal alanların işletilmesini daha ekonomik hale getirecektir. Amplify’ın amacı, şu anda başarıyla uygulanabilecek alan içinde ve yakın alanda gelişmiş jeotermal sistemleri göstermektir.

Yeniden Amplify: Hidrokarbon Kuyularından Jeotermal Üretim

Bu çaba, aksi takdirde kullanılmayan jeotermal potansiyele erişim sağlayabilecek hidrokarbon kuyularından jeotermal enerji üretiminin ticari uygulanabilirliğini belirlemeyi amaçlamaktadır.

Kaynak: Energy.gov

Ormat McGinness Hills Tesisinin Genişletilmesini Tamamladı

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.