1. Anasayfa
  2. HABERLER

Toshiba, Güney Afrika’da Jeotermal Enerji Santrali Kuruyor

Toshiba, Güney Afrika’da Jeotermal Enerji Santrali Kuruyor

Toshiba, Güney Afrika’da Jeotermal Enerji Santrali Kuruyor

Toshiba ve VINCI İnşaat Hidroelektrik ve Jeotermal Enerji Santrali Geliştirmede Mutabakat Zaptı İmzaladı

Johannesburg, Güney Afrika – Entegre enerji çözümleri konusunda lider bir tedarikçi olan Toshiba Enerji Sistemleri ve Çözümleri Şirketi (bundan böyle Toshiba olarak anılacaktır) ve inşaat mühendisliği tasarımı ve inşasında önemli bir küresel oyuncu olan VINCI İnşaat, bugün bir mutabakat anlaşması imzaladı.

İmzalanan mutabakat anlaşmasında, tasarım, mühendislik, imalat ve danışmanlık alanlarında işbirliği de dahil olmak üzere, Afrika’da hidro ve jeotermal tesislerin inşası için işbirliği geliştirme fırsatlarının araştırılması amaçlanmaktadır.

Küresel bir oyuncu ve Avrupalı ​​bir lider olan Fransa’nın VINCI’sinin bir yan kuruluşu olan VINCI Construction, 70 binden fazla çalışanı ve 700 şirket 2017 konsolide gelirini 14 milyar € üreten beş kıtada faaliyet gösteriyor. Entegre bir modele göre yapılandırılmış olan şirket sekiz sektörde bir yapının (finans, tasarım, inşaat bakımı) tüm yaşam döngüsüne müdahale etme kapasitesine sahip. Sekiz sektörde faaliyet gösteren firma binalar fonksiyonel yapılar ulaşım altyapısı hidrolik inşaat, bakım fonksiyonel yapılar, ulaşım altyapısı, hidrolik altyapı, enerji, çevre, petrol ve gaz ve maden alanlarında  Şirket, 90 yılı aşkın bir süredir Afrika’da bir mevcudiyete sahip ve 20’den fazla ülkede projeler gerçekleştirdi.

Toshiba’nın jeotermal ve hidroelektrik sektöründe endüstri lideri bir kaydı var. Şirket, dünyadaki diğer fabrikalarda toplamda 3.628 megawatt kapasiteli 56 jeotermal türbin üretti ve kurdu. Şirket bu% 23 için muhasebe, önde gelen küresel tedarikçisi ve kurulu kapasitesi ayrıca hidroelektrik ekipman geliştirme konusunda Japonya da öncü oldu ve bugüne kadar dünya çapında 2.000’den fazla hidro türbin tedarik etti ve toplamda 59.000 MW’ın üzerinde kurulu kapasiteye sahip oldu.

Toshiba’daki İş Geliştirme Direktörü Toyoaki Fujita, “Bu işbirliğini VINCI Construction ile duyurmaktan ve stratejik işbirliğimizin Afrika’ya istikrarlı ve temiz bir enerji kaynağı getireceğinden emin olmaktan mutluluk duyuyorum” dedi. “Hidroelektrik ve jeotermal güçte yerleşik uzmanlığımız ve uzmanlığımız, VINCI İnşaat’ın inşaattaki küresel deneyim zenginliğiyle birleşince, Afrika’nın devam eden ekonomik kalkınmasına katkıda bulunacak temel üretim kapasitesini sağlayacaktır.”

Afrika yüksek GSYİH büyümesini sürdürüyor ve 2040’a kadar elektrik talebinin 632 GW’a çıkması bekleniyor. Şu anda Afrika’daki ana güç kaynağı olan gaz gücünün yanı sıra, güneş enerjisi, hidroelektrik ve enerji dahil olmak üzere yenilenebilir enerji için artan beklentiler var. Büyük Rift Vadisi üzerinde yoğunlaşmış olan jeotermal kaynaklar bölge için umut vadediyor.

Hidroelektrik ve jeotermal enerji üretiminde dünya lideri olan Toshiba, geniş bir yenilenebilir enerji çözümleri portföyünü desteklemeye devam edecek ve küresel ısınmanın azaltılmasına katkıda bulunmaya ve insanların yaşamlarını iyileştirmeye çalışacaktır.

Kaynak

İlginizi Çekebilir