1. Anasayfa
  2. DÜNYA

Ormat McGinness Hills Tesisinin Genişletilmesini Tamamladı

Ormat  McGinness Hills Tesisinin Genişletilmesini Tamamladı
0

Ormat Doğu Nevada’daki McGinness Hills jeotermal santralinin genişletilmesinin tamamlandığını duyurdu. Genişletme, santral net kapasitesini yaklaşık 69 MW’a çıkarırken, tüm McGinness Hills tesisi kapasitesini toplamda yaklaşık 160 MW’a arttırıyor.

McGinness Hills, genişleme projesinden Los Angeles Departmanına jeotermal enerjinin %100’ünü sağlamak için Güney Kaliforniya Kamu Enerjisi Kurumu (SCPPA) ile mevcut 25 yıllık uzun vadeli enerji satın alma anlaşması ile elektriğini satmaya devam ediyor.

Genişmetilme, Ormat’ın iyileştirilmiş hava kondansatör, türbin ve diğer tasarım iyileştirmeleri gibi en gelişmiş tesis tasarımlarını devreye sokarak yoğun saatlerde verimi en üst düzeye çıkarma konusundaki kararlılığını ortaya koyuyor. Yeni kapasite, SCPPA elektrik satın alma sözleşmesi kapsamında satılmaktadır.

Ormat CEO’su Doron Blachar;

McGinness Hills, Nevada’daki en büyük ve Amerika Birleşik Devletleri’ndeki dördüncü en büyük jeotermal tesisidir ve Nevada ve Güney Kaliforniya sakinlerine temiz, yenilenebilir, çevreye duyarlı enerji sağlar. Bu geliştirme çabası, kapasitemizi artırıyor ve işletme verimliliğimizi geliştirerek, müşterilerimizin ve hizmet verdiğimiz konut sakinlerinin önümüzdeki yıllarda yenilenebilir temel yük enerjisinin keyfini çıkarmasını sağlıyor. Bu genişlemeyi hızlı ve uygun maliyetli bir şekilde çevrimiçi hale getirmek için ürün segmentimizin yeteneklerinden ve uzmanlığından yararlandık. Bu yeni son teknolojik tesis, yaklaşık 12.000 ton CO2’yi dengelerken yaklaşık 12.000 ev için ek elektrik sağlayacak ve jeotermal endüstrisinde en yüksek düzeyde verimlilik ve güvenlik sağlayacak.” dedi.

Ormat CEO’su Konuşmasına Devam Etti

McGinness Hills jeotermal santralinin tamamlanması, %100 temiz enerji geleceğimize doğru önemli bir adım sağlıyor. Rüzgar estiğinde veya güneş olduğunda güç üreten teknolojilerden farklı olarak, bir jeotermal santral sürekli enerji üretir. Bu nedenle yenilenebilir enerji için günün her saati 7/24 ona güvenebiliriz” dedi

LADWP Güç Sistemi Mühendisliği, Planlama ve Teknik Hizmetlerden sorumlu kıdemli genel müdür yardımcısı Kerr;

Şu anda 126,65 MW’lık jeotermal enerji kasitesine sahibiz, müşterilerimizin yıllık enerji ihtiyacının yaklaşık %4,7’sini karşılıyoruz. Bu genişletme 2030 yılına kadar %80 yenilenebilir karbonsuz enerji hedefimize ulaşmamıza yardımcı olacak. Diğer bir yandan sera dışı gaz kaynaklarımızı da eklediğimizde bu oran 2030 yılına kadar yaklaşık %97 ile sonuçlanacak.” dedi

Kaynak: Ormat

Ormat 30 MW Casa Diablo-IV Jeotermal Projesi, Merkez Sahil Topluluklarına Elektrik Sağlayacak

İlginizi Çekebilir

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.