1. Anasayfa
  2. YENİLENEBİLİR

Ünlü ilaç firması tüm üretim süreçlerinde yenilenebilir enerji kullanacak

Ünlü ilaç firması tüm üretim süreçlerinde yenilenebilir enerji kullanacak
0

Danimarka menşeili ilaç firması Nova Nordisk, tüm üretim tesislerinde yalnızca yenilenebilir elektrik kullanmayı hedeflediklerini açıkladı.

2015 yılında İklim Grubu RE100 Girişimi’ne katılan Nova Nordisk, 2020 yılının sonunda tüm tesislerinde yüzde 100 yenilenebilir enerji kullanma hedefine ulaşmış olacak.

Business Green‘de yer alan habere göre, 2030 yılına kadar tüm operasyonlarda ve kullandığı araç filolarında sıfır emisyon hedefine ulaşmayı hedefleyen firma EV100 girişimine katılan en son şirket oldu.

Firma ayrıca, tüm çevresel atıkları en aza indirgeyerek, geri dönüşüme kazandırıyor ve tedarik zincirinde sıfır karbon malzeme ve kaynakları kullanıyor.

Novo Nordisk CEO’su Lars Fruergaard Jørgensen, “30 milyondan fazla insan ilaçlarımızı kullanıyor ve şimdi o ilaçların yenilenebilir elektrik kullanılarak üretildiklerini biliyorlar.” dedi.

2030’a kadar tüm operasyonlarında ve taşımada sıfır emisyon hedefine ulaşmayı taahhüt ettiklerin belirten Jørgensen , “Tüm işlerimizde dairesel bir zihniyet uygulayarak, Novo Nordisk’in sıfır çevresel etkiye sahip bir şirket olması için çalışıyoruz.” ifadelerini kullandı.

Kaynak: https://temizenerji.org/2020/08/06/unlu-ilac-firmasi-tum-uretim-sureclerinde-yenilenebilir-enerji-kullanacak/

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.