1. Anasayfa
  2. DÜNYA

Dünya Jeotermal Kongresi 21-26 Mayıs 2021 tarihine ertelendi!

Dünya Jeotermal Kongresi 21-26 Mayıs 2021 tarihine ertelendi!
0

İzlanda’nın Reykjavik kentinde 2020 Nisan ayı içerisinde düzenlenecek olan Dünya Jeotermal Kongresi tüm dünyayı saran Covid-19 virüsü nedeniyle 21-26 Mayıs 2021 tarihine ertelendi.

Konuyla ilgili ortak yazılı açıklamada bulunan IGA Başkanı ve Organize Komite Başkanı şunları söyledi;

Sevgili jeotermal topluluğu,

Covid-19 salgını nedeniyle İzlanda’nın Reykjavik kentinde düzenlenecek olan 2020 Dünya Jeotermal Kongresi’nin önümüzdeki yıla ertelendiğini büyük bir üzüntüyle duyurmak zorundayız.

Bu durum çeşitli jeotermal dernekler, sponsorlarımız, katılımcılarımız ve en önemlisi de İzlanda’daki ilgili makamlara danışıldıktan sonra paydaşlarla etkileşime girilip karara bağlanmıştır. Bu tartışmalara ek olarak, WGC 2020’nin bu bahar İzlanda’da ev sahipliği yapmasının imkansız olacağı öngörülebilir.

Hepinizin bildiği gibi, COVID-19 salgını ve etkileri ciddi olmuştur ve virüsün son günlerde ve haftalarda dünya çapındaki yükselişi oldukça endişe vericidir. Hem WGC 2020 Organizasyon Komitesi hem de Uluslararası Jeotermal Derneği (IGA) durumu izlemekte ve mevcut tüm seçenekleri gözden geçirmektedir. Bu kararın alınması kolay olmadı, ancak ilgili herkesin sağlığı ve güvenliği birinci önceliğimizdir.

WGC 2020 için hazırlık binlerce jeotermal meslektaş; yazarlar, yorumcular, sponsorlar, katılımcılar, halihazırda zaten üye olanlar tarafından bugüne kadar ki en büyük Dünya Jeotermal Kongresini yapma yolunda neredeyse 6 yıldır devam etmektedir. WGC 2020’yi açıkça iptal etmek yerine erteleyerek, bu insanların tüm sıkı çalışmalarını koruduğumuzu düşünüyoruz. İzlanda Reykjavik’teki 21-26 Mayıs 2021 tarihinin, benzeri görülmemiş koşullar altında elimizde olan en iyi çözüm olduğuna inanıyoruz. Yeni tarihi belirlerken, Harpa, Konferans Merkezi’nin uygunluk durumu, konaklama, dini bayramlar ve elbette diğer önemli jeotermal olaylarla çatışmayı önlemek gibi çeşitli sınırlamaları hesaba katmak zorunda kaldık.

Kongre programının yalnızca minimal revizyona sahip olmasını sağlamak için çaba göstereceğiz, bununla birlikte tüm konuşmacılar önceden tahsis edilmiş yerlerini muhafaza edecek ve tüm sponsorlar ve katılımcılar Harpa’da seçtikleri yerleri koruyacak ve teknik olmayan tüm etkinlikler belirlenen zaman ve mekanlarını muhafaza edecektir.

Kararımızı anlayacağınızı ve bu koşullar altında WGC 2020’yi desteklemeye devam edeceğinizi içtenlikle umuyoruz. Bazılarınız için belirlenen yeni tarihin ideal olmayabileceğini kabul ediyoruz, ancak önümüzdeki yıl İzlanda’daki Dünya Jeotermal Kongresine katılabileceğinizi umuyoruz. Dünya Jeotermal Kongresi Organizasyon Komitesi, WGC 2020’nin bu ertelenmesini uygulamak için çok çalışıyor ve bu değişikliklerin mümkün olduğunca sorunsuz geçmesi için tüm ilgililerle iletişim kuracaktır.

Gelecek yıl Reykjavik’te şimdiye kadarki en büyük Dünya Jeotermal Kongresi olmasını sağlamak için elimizden geleni yapacağız! Son olarak, Organizasyon Komitesi ve IGA, COVID-19 tarafından etkilenen herkese yürekten destek vermektedir.

En içten saygılarımızla…

Kaynak: https://www.wgc2020.com/postponement_of_wgc2020_faq/

Çeviri: Evren SOLGUN

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.