1. Anasayfa
  2. FİRMA

Corona Virüsünden Dolayı Turboden CEO’su Paolo Bertuzzi Bir Mesaj Yayınladı

Corona Virüsünden Dolayı Turboden CEO’su Paolo Bertuzzi Bir Mesaj Yayınladı
0

Neredeyse bütün ülkelerde etkisini gösteren ve hızla yayılmaya devam eden Covid-19 virüsü yüzünden birçok şirkette onlemler almaya başladı. Özellikle İtalya’da çok sayıda vaka olmasının ardından İtalya hükümeti tarafından ciddi önlemler alındı.

Jeotermal sektöründe yakından bildiğimiz bir firma olan Turboden firması CEO’su Paolo Bertuzzi’de iş ortaklarına yönelik bir mesaj yayınladı.

Mesajda şunları ifade etti;

“Covid-19 virüsünün dünyanın birçok bölgesinde ve özellikle Lombardia Bölgemizdeki pandemik etkileri nedeniyle mevcut kritik durumu hepimiz biliyoruz ve bu durum sıhhi sistem üzerinde ciddi sonuçlar doğurmaktadır.

Tabii ki, bu durum, özel hayatımızda ve Turboden çalışanlarının yanı sıra tedarikçi ve hizmet sağlayıcılarımızın işgücü faaliyetlerinde ciddi kısıtlamalarla birlikte günlük davranışlarımızı da değiştirmektedir.

İtalyan Hükümeti’nin kısıtlamalarına ve MHI yönergelerinden gelen tüm karşı önlemlere ve ayrıca seyahat kısıtlamalarına tam olarak uymakla birlikte, şirketimiz hem projelerin yürütülmesi hem de satış sonrası/garanti faaliyetleri için (bugün itibariyle programlar üzerinde minimum etkiye sahip) sözleşme yükümlülüklerini yerine getirmek amacıyla çalışmaktadır. Ayrıca Turboden’in iş sürekliliği ve tüm müşterilerimizin projelerinin yürütülmesi için yeni siparişler almak için çalışıyoruz.

Bu durum aşağıdakiler sayesinde mümkün olmaktadır:

-Turboden faaliyetlerinin esnek bir yapı benimsemesi (Turboden ürünlerinin üretim faaliyetlerinin esas olarak İtalya’da veya yurtdışında üçüncü taraf uzman şirketlere taşeronluk yaptığı göz önünde bulundurularak. Turboden temel faaliyetleri aslında ağırlıklı olarak tasarım, devreye alma ve satış sonrası hizmetleri / garanti konularına odaklanmıştır);

– İtalyan tedarikçilerle sınırlı olmayan küresel bir tedarik zincirinden yararlanma imkanı;

– Turboden çalışanlarının zeki çalışma tutumu ve uzaktan kontrollü izleme mekanizması (son haftalarda güçlü bir şekilde yoğunlaştırılmıştır);

-Türbinlerimizi montajladığımız iki üretim alanı (İtalya ve Türkiye);

– satış sonrası / garanti faaliyetlerini yürütmek üzere yurt dışındaki şube ağı / üçüncü taraf lisans şirketleri;

– Mitsubishi Ağır Sanayi’den uluslararası grup desteği.

Ayrıca, İtalyan Hükümeti tarafından uygulanan sert tedbirlerin, Wuhan Bölgesi’nde ve İtalya’nın sıkı sınırlamaları olan “Kırmızı Bölge”nin (Red Zone) ilk kabul edildiği belirli bölgelerinde olduğu gibi Covid-19 virüsünün genişlemesini içermesine ve azaltmasına izin vereceğinden eminiz.

Bu durumda, üretim programı ve göreceli sıkıntılar üzerindeki etkilerin daha az sayıda hafta ile sınırlı olabileceğine inanıyoruz.

Bu dönemdeki çabaları için tüm çalışanlarımıza ve iş ortaklarımıza ve bu kritik zamanda şirketimize güven duydukları için tüm müşterilerimize teşekkür ediyoruz. Bu kritik dönemde yeni çalışma tarzı-yeni beceriler geliştireceğimize ve daha güçlü bir başlangıç yapacağımıza ve yeni zorluklara hazır olacağımızdan eminim.”

Kaynak: https://www.turboden.com/company/media/press/press-releases/2948/message-from-turboden-ceo-paolo-bertuzzi

Çeviri: Evren SOLGUN

İlginizi Çekebilir

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.