1. Anasayfa
  2. YENİLENEBİLİR

Ankara Polatlı Belediyesi 2MW Güce Sahip Güneş Enerjisi Santrali (Ges) Kuracak

Ankara Polatlı Belediyesi 2MW Güce Sahip Güneş Enerjisi Santrali (Ges) Kuracak
0

Ankara Polatlı Belediyesi, toplamda 2,093 MWe kurulu güce sahip Güneş Enerjisi Santrali kurmayı planlıyor.

Ankara İli, Polatlı İlçesi, Eskikarsak Köyü’nde Polatlı Belediyesi tarafından 1,478 MW kapasiteli Polatlı Belediyesi Güneş Enerji Santrali 1 ve 0,615 MW kapasiteli Güneş Enerji Santrali 2’nin kurularak işletilip yaklaşık 15 milyon 200 bin lira değerindeki bir Ges proje yatırımı gerçekleştirilecektir.

GES 1 Alanında 5918 adet modül, 23 adet İnverter, 1 Adet İdari Bina, 1 Adet Trafo Merkezi ve Dağıtım Merkezi, GES 2 Alanında ise 2484 adet modül, 10 Adet İnverter, 1 Adet İdari Bina, 1 Adet Trafo Merkezi ve 1 Adet fosseptik kurulması planlanıyor.

Çevresel Etki Değerlendirmesi İzin ve Denetim Genel Müdürlüğü’nün yaptığı açıklamada, proje ile ilgili Çevresel Etki Değerlendirmesi sürecinin başladığı duyuruldu. ÇED Süreci tamamlanana kadar süreç ile ilgili her türlü bilgiler ve projeye ilişkin görüş, soru ve öneriler Ankara Valiliği’ne (Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü) veya Çevre ve Şehircilik Bakanlığı’na gönderilebilecek.

Kaynak: https://www.enerjigazetesi.ist/ankara-polatli-belediyesi-2mw-gucunde-gunes-santrali-ges-kuracak/

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.