1. Anasayfa
  2. HABERLER

REN21, 2018 Yenilenebilir Enerji Global Durum Raporu

REN21, 2018 Yenilenebilir Enerji Global Durum Raporu
0
REN21, 2018 Yenilenebilir Enerji Global Durum Raporu
REN21 Yenilenebilir Küresel Durum Raporu, Yenilenebilir enerji sorumluydu %70 net eklemeler için küresel enerji üretim kapasitesinin 2017, en büyük artış, yenilenebilir enerji kapasitesinin modern tarih, göre REN21 – 2018 Yenilenebilir enerji Global Durum Raporu (GSR). Ama birlikte küresel nihai enerji talebinin yaklaşık dört-beşte hesabı olan ısıtma, soğutma ve ulaştırma sektörleri – – çok güç sektörün gerisinde kalmaya devam ediyor.

2017 yılında jeotermal sektörü kat ve kaynak yüksek risk, ama teknoloji alanında sürekli yenilik ve istendiğinde iyimserlik hakkında geleceğe özgü sorunlar, uzun proje lideri olarak-çeşitli sektörü ile sınırlı kaldı. Sanayi teknolojileri etkin geliştirme riski azaltmak ve maliyet-ısı ve daha fazla yerlerde güç için jeotermal kaynaklar dokunun yanı sıra jeotermal enerji üretim potansiyeli çevre üzerindeki etkileri azaltmak için ilerleyen odaklanmış.

Çeşitli yenilenebilir enerji teknolojileri arasında, jeotermal enerji yüksek ayarlıyoruz proje maliyetleri ile uğraşmak zorunda benzersiz değildir. Ancak, içerdiği yüksek risk jeotermal araştırma ve proje geliştirme eksikliği ve yeterli risk azaltma, devam etmek için bir odak ilgiye
Sanayi. Belirsizlik hakkında jeotermal kaynak içinde herhangi bir yere sık sık tribünlerde şekilde harekete geçirecek yeterli sermaye, özellikle özel sermaye, fon pahalı keşif sondaj olduğunu ortaya olarak, en başından kurmak için boyutu, sıcaklık ve diğer parametreleri tanımlamak canlılığı
bir kaynak.

Yenilenebilir Enerji – Dönüşüm, enerji sektöründeki hızı artırıyor, ancak ısıtma, soğutma ve taşımacılıkta acil eylem yapılması gerekiyor
2017 yılında küresel olarak 178 GW yenilenebilir güç eklendi
REN21’in Yenilenebilir Enerji Durumu 2018 Küresel Durum Raporu’na (GSR) göre, yenilenebilir enerji, 2017 yılında küresel güç üretim kapasitesine yapılan net eklemelerin% 70’ini, modern tarihte yenilenebilir enerji kapasitesindeki en büyük artışı açıkladı. Ancak, küresel nihai enerji talebinin yaklaşık dörtte beşini oluşturan ısıtma, soğutma ve nakliye sektörleri, enerji sektörünün çok gerisinde kalmaya devam ediyor.
Bugün yayınlanan GSR, dünya çapında yenilenebilir enerji durumunun en kapsamlı yıllık genel görünümüdür.
Yeni solar fotovoltaik (PV) kapasite rekor seviyelere ulaştı: Solar PV ilaveleri 2016 yılına göre% 29 artışla 98 GW oldu. Elektrik sistemine daha fazla güneş PV üretim kapasitesi, kömür, doğal gaz ve kombine nükleer gücün net kapasite ilavesinden daha fazla eklenmiştir. Rüzgar enerjisi de dünya çapında 52 GW eklenmiş yenilenebilir enerji tüketimini artırdı.
Yeni yenilenebilir enerji kapasitesine yapılan yatırım, fosil yakıt üretimi için devam eden sübvansiyonlara rağmen, net, yeni fosil yakıt ve nükleer güç kapasitesinin iki katından daha fazladır. Enerji üretiminde yapılan yatırımların üçte ikisinden fazlası, artan rekabet gücü ile 2017 yılında yenilenebilir enerji kaynaklarına kavuşmuştur ve enerji sektöründeki yenilenebilir enerji kaynaklarının payının artmaya devam etmesi beklenmektedir.
Yenilenebilir bölgelere yapılan yatırımlar bölgesel olarak yoğunlaşmıştı: Çin, Avrupa ve Amerika Birleşik Devletleri 2017 yılında yenilenebilir enerji yatırımlarının yaklaşık% 75’ini oluşturuyor. Ancak, gayri safi yurtiçi hasıla (GSYİH) birimi, Marshall Adaları, Ruanda, Solomon Adaları Gine-Bissau ve diğer birçok gelişmekte olan ülke, gelişmiş ve gelişmekte olan ekonomilerden daha fazla ya da daha fazla yenilenebilir enerji kaynaklarına yatırım yapıyor.
Hem enerji talebi hem de enerji ile ilişkili CO2 emisyonları dört yıl içinde ilk kez büyük ölçüde artmıştır. Enerji ile ilgili CO2 emisyonları% 1.4 arttı. Küresel enerji talebi, gelişmekte olan ülkelerdeki ekonomik büyümenin yanı sıra nüfus artışına bağlı olarak 2017 yılında% 2.1 oranında artmıştır. Yenilenebilir enerji alımı, bu artan enerji talebi ve fosil ve nükleer kapasite konusundaki sürekli yatırımlara ayak uyduramamaktadır.
Enerji sektöründe yenilenebilir enerjilere geçiş devam ediyor, ancak mümkün olandan ya da istenenden daha yavaş ilerliyor. Küresel sıcaklık artışını, endüstriyel öncesi seviyelerin 2 santigrat derecenin üzerine çıkaracak olan 2015 Paris iklim anlaşması kapsamında yapılan bir taahhüt, zorluğun doğasını daha net bir hale getirmektedir.
Eğer dünya Paris anlaşmasında belirlenen hedefe ulaşacaksa, o zaman ısıtma, soğutma ve ulaşım, enerji sektörü ile aynı yolu takip etmelidir – ve hızlı. Bu sektörler gördük:
Isıtma ve soğutmada yenilenebilir enerji tüketiminde küçük bir değişim: Modern yenilenebilir enerji, 2015 yılında toplam küresel ısı üretiminin yaklaşık% 10’unu sağlamıştır. Dünyada sadece 48 ülkede ısıtma ve soğutma alanında yenilenebilir enerji için ulusal hedefler bulunurken, 146 ülkenin yenilenebilir hedefleri vardır. enerji sektöründe enerji.
Küçük değişiklikler devam ediyor. Örneğin, Hindistan’da, güneş enerjisi termal kolektörlerinin montajı, 2016 yılına göre 2017 yılında yaklaşık% 25 artmıştır. Çin, binalarının soğutma yüklerinin% 2’sinin 2020 yılına kadar güneş enerjisinden elde edilmesini hedeflemektedir.
Ulaşımda, artan elektrifikasyon, fosil yakıtların baskınlığına rağmen yenilenebilir enerji alımına olanak sağlıyor: Her yıl dünya yollarına 30 milyondan fazla iki ve üç tekerlekli elektrikli araçlar ekleniyor ve 1,2 milyon yolcu elektrikli otomobil satıldı 2017, 2016’dan yaklaşık% 58’e yükseldi. Elektrik, yaklaşık dörtte biri yenilenebilir ve biyoyakıtların% 2,9’unu sağlayan taşımacılık enerji ihtiyaçlarının% 1.3’ünü sağlıyor. Bununla birlikte, genel olarak, ulaştırma enerji talebinin% 92’si petrol tarafından karşılanmaya devam etmektedir ve sadece 42 ülkenin ulaşımda yenilenebilir enerji kullanımı için ulusal hedefleri bulunmaktadır.
Bu sektörlerin değişmesi için, geri kalmış sektörlerde doğru politika çerçevelerinin hayata geçirilmesi, yeniliğin teşvik edilmesi ve yeni yenilenebilir enerji teknolojilerinin geliştirilmesi gerekmektedir.
“’Enerji’ ile ‘elektrik’ eşitliğini sağlamak, kayıtsızlığa yol açıyor,” diyor REN21 Genel Sekreteri Rana Adib. “% 100 yenilenebilir bir elektrik geleceğine doğru yolda ilerliyor olabiliriz, ancak ısıtma, soğutma ve nakliye söz konusu olduğunda, sanki dünyadaki her zamanki gibi ilerliyoruz. Ne yazık ki, yapmıyoruz. ”
REN21 Başkanı Arthouros Zervos şunları ekledi: “Enerji geçişinin gerçekleşmesi için hükümetlerin politik liderlik yapması gerekiyor – örneğin fosil yakıtlar ve nükleer enerji için sübvansiyonlar, gerekli altyapıya yatırım yapılması ve ısınma için sert hedefler ve politikalar oluşturulması, soğutma ve taşıma. Bu liderlik olmadan, dünyanın iklim ve sürdürülebilir kalkınma taahhütlerini yerine getirmesi zor olacaktır. ”
– Bitir –
REN21 Yenilenebilir Küresel Durum Raporu Hakkında
REN21’in Yenilenebilir Enerji Kaynakları 2018 Küresel Durum Raporu, 2017 yılı sonlarında gelişmelerin ve trendlerin yanı sıra mevcut durumda 2018’in başından itibaren gözlenen eğilimleri göstermektedir.
İlk olarak 2005 yılında yayımlanan yıllık Yenilenebilir Enerji Küresel Durum Raporu, dünya çapında yenilenebilir enerji piyasaları, endüstriler, yatırımlar ve politika gelişmeleri hakkındaki son durum ve güncel gelişmeler hakkında en kapsamlı ve güncel bilgileri sunmaktadır. Tasarım gereği, analiz veya tahmin sağlamaz. Veriler, dünyanın her yerinden 900 katılımcı, araştırmacı ve yazarlardan oluşan bir ağ tarafından sağlanmaktadır. www.ren21.net/gsr-2018
 REN21 Genel Sekreteri Rana Adib ile önceden görüşmeler yapılabilir.
Şu adreste medya önizleme için kullanılabilir: https://ren21.rotcloud.com/index.php/s/TjK2sVb1nsjXdQv
Perspektifte Raporun Özeti. Raporun tamamı istek üzerine mevcuttur.
· Infographics
· Ulusal ve Bölgesel Gerçek Sayfaları

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.