0

Sektöre değer katan fikirleri hayata geçirmek için harekete geçen Enerjisa’nın İTÜ Arı Teknokent ile gerçekleştirdiği iş birliği kapsamında, İTÜ Çekirdek Erken Aşama Kuluçka Merkezi’nin web sitesinde enerji sektörü ile ilgili yenilikçi fikirler toplandı. Girişimcilerden yoğun ilgi gören proje toplama döneminin ardından 29 Kasım’da 7’incisi gerçekleştirilen Big Bang Girişimcilik Yarışması’nda başarı gösteren 4 girişime,“Enerjisa Girişimcilik Özel Ödülü” verilerek toplam 200.000 TL’lik ödül dağıtıldı.

Enerjisa, Türkiye’de bir ilki hayata geçirdi ve enerji sektöründe geliştirilecek inovatif projeleri desteklemek amacıyla İTÜ ARI Teknokent ile iş birliği gerçekleştirdi. 2015 yılından bu yana Enerjisa’da çalışan kurumiçi girişimcileri Nar Kurumsal Girişimcilik Programı ile destekleyen Enerjisa, İTÜ Çekirdek ile tüm Türkiye’den sektör girişimcilerini harekete geçirdi. Talep toplama döneminde yoğun ilgi gören projeye, birçok yenilikçi fikir ulaştı.

Ziya Erdem: Kadın girişimcilerin de projelerini bekliyoruz

Her yıl Kasım ayında İTÜ Çekirdek tarafından gerçekleştirilen ve dünyanın lider girişimcilik etkinliklerinden biri olmayı hedefleyen Big Bang etkinliğinde konu hakkında konuşan Enerjisa Enerji CEO’su Ziya Erdem, ‘Başvuru yapan projeleri değerlendirirken projelerin müşteri odaklı olması, mutlaka inovasyon ve teknolojiyi barındırmasını göz önünde bulundurduk. Seçilecek projenin sürdürülebilir olması bir diğer önem verdiğimiz konu olurken özellikle önümüzdeki dönemde bakacağımız kriterlerden bir tanesi de kadın girişimcilerin de bu sürecin bir parçası olması olacak. Bu bağlamda İTÜ ile enerji dikeyinde çok derin çalışmalarımız var özellikle girişimciliklere önem veriyoruz ama bu konuyla da kendimizi limitlemiyoruz. Ödülleri vereceğimiz firmaların gelişimlerini takip edeceğiz her birine girişimcilik ruhunu kaybetmemelerini diliyoruz. Bu yıl da, İTÜ Big Bang Girişimcilik Yarışması’nda başarı gösteren şirketlere toplamda 200.000 TL’lik para ödülü veriyoruz. Gelecekte de inovasyon ekosistemi içinde her alanda ve her seviye başarılı bulduğumuz projelere farklı yöntemlerde destek vermeye devam edeceğiz.” dedi.

Geleceğin şekillenmesinde stratejik ve lokomotif konumda olan enerji sektöründe Türkiye’nin her köşesinden sektöre değer katacak fikirler, hem Enerjisa’lı uzmanların hem de İTÜ Çekirdek’in mentorluk ağıyla geliştirilerek hayata geçirilecek. Toplanan fikirlerden başarılı olanlar, eğitim ve ön değerlendirme süreçlerinden geçerek 29 Kasım’da 7’incisi gerçekleştirilen Big Bang Girişimcilik Yarışması’nda yatırımcıların karşısına çıktı. Yarışmada başarı gösteren girişimlere ise “Enerjisa Girişimcilik Özel Ödülü” verilerek toplam 200.000 TL’lik ödül dağıtıldı.

İlginizi Çekebilir

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.