1. Anasayfa
  2. HABERLER

Toyota’dan Yenilenebilir Enerjiye 270 Milyon $ Fon

Toyota’dan Yenilenebilir Enerjiye 270 Milyon $ Fon
0

NAGOYA – Toyota Motor, otomasyon ve bayiliklerden kaynaklanan karbon emisyonlarını azaltmayı amaçlayan Sparx Group, yenilenebilir enerji fonu için önemli yatırım kararları aldığını açıkladı.

Mirai Yenilenebilir Enerji Fonu, Toyota’nın 10 milyar yen ile 30 milyar yen (267 milyon $) artırmayı hedefliyor. Sparx, fonu Kasım ayından yönetecek ve diğer yatırımcıları talep edecek.

Fon, güneş, rüzgar, biyokütle ve jeotermal enerji santralleri gibi çeşitli tesisleri hedef alacak. Mevcut tesislere yatırım yapmaktan ziyade, ilk aşamalara dahil olmak için yeni tesis kurmayı hedeflemekte. Üretilen güç Toyota fabrikalarına veya bayilerine göndermeyi planlıyor.

Toyota’nın uzun vadeli hedefleri arasında, sadece içten yanmalı motorlarla çalışan ve 2050 yılına kadar fabrikalarından karbondioksit yaymayan otomobil üretmeyi planlamakta ayrıca Elektrikli araçların yıllık satışlarını 2030 yılına kadar 5,5 milyona çıkarmayı hedefliyor.

Lider otomobil üreticisi 2015 yılında Sumitomo Mitsui Banking Corp ve Sparx ile Mirai Yaratılış Fonu’nu kurdu. Bu fon, yapay zeka ve robotik gibi alanlarda girişimlere yatırım yaptı.

 Kaynak

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.