1. Anasayfa
  2. YATIRIM

Energy Development Corp 2 Proje Daha Üstleniyor

Energy Development Corp 2 Proje Daha Üstleniyor
0

MANILA, Filipinler Lopez liderliğindeki Energy Development Corp. (EDC), 20 milyar Pound’un üzerinde iki jeotermal proje daha sıraladı.

EDC başkanı ve COO’su Richard Tantoco sanal BusinessWorld Insight: Kickstarting Green Recovery sırasında;

“Şu anda iki yeni fabrika inşa ediyoruz. Önümüzdeki 12 ay içinde 20 milyar Pound’u aşan bir yatırımla iki yeni tesis daha inşaatına başlamalı” dedi.

Bu İki yeni jeotermal projede önce Pantabangan, Nueva Ecija’daki 100 megavatlık (MW) Aya pompalı depolama projesi yer alıyor. Sonraki projede Bicol’deki 20 MW’lık Tanawon jeotermal santrali yer alacak.

Energy Development Corp , Aya projesinin ülkenin sahip olacağı en büyük depolama sistemi olmasını hedeflediğini belirtti. Maksimum şarj süresi 3 saat olan lityum-iyon pil sistemlerine göre şebekeye 8 ila 12 saat arasında destek verebilen büyük bir projeden söz ediliyor.

Tüm bu gelişmelerin dışında Bicol’deki Tanawon tesisi, önümüzdeki 4 yıl içinde Bicol bölgesindeki Bacon-Manito (BacMan) jeotermal enerji santralinin genişletilmesinin bir parçası olacak.

Kaynak: Philstar

Şili: EDC, 240 MW Mariposa Jeotermal Enerji Projesi ile İlerliyor

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.