1. Anasayfa
  2. HABERLER

Kanadalı Green Energy Jeotermal Pazara Giriyor

Kanadalı Green Energy Jeotermal Pazara Giriyor
0

Kanada’nın büyük enerji yatırımcılarından olan Green Energy Iceland, Green Energy Geothermal’i satın alarak jeotermal pazara girmeye hazırlanıyor.

Energy Co-Invest Global Corp. (ECC Global), anahtar teslimi modüler jeotermal kuyu enerji santrallerinin önde gelen sağlayıcısı olan Green Energy Geothermal’in (GEG) tüm önemli varlıklarını satın aldı. ECC Global, GEG’in İzlanda’daki Reykjavik’teki yeni genel merkezdeki operasyonlarını konsolide ediyor. GEG, 2008 yılında kuruluşundan bu yana temel mühendislik ve destek ekiplerini sürdürüyor.

GEG, küresel jeotermal projelere benzersiz EPC çözümleri sunan şirket, jeotermal enerji santrallerinin tasarım, mühendislik, tedarik, devreye alma ve işletme konularında derin deneyime sahip. Uluslararası ortaklar ve tedarikçilerden oluşan bir konsorsiyum ile yakın işbirliği içinde olan GEG, dünya çapında jeotermal uzmanlığı ve global ölçekte yerinde bilgi birikimi sunmakta.

Tamamen ticarileştirilmiş bir teknoloji ile GEG, 81 MW’lık bir kombine kapasiteye sahip on beş modüler jeotermal kuyu başı tesisi gerçekleştirmiştir. Şirket şu anda İzlanda’daki Ulusal Enerji Güç Şirketi olan Landsvirkjun için 5 MW’lık bir türbin jeneratörünün inşa edilmesinin son aşamaları ile ilgilenmekte. Asya, Doğu Afrika, Karayipler ve Latin Amerika’da bir dizi projeleri devam etmektedir.

Tüm GEG projeleri, modüler çözümün temel bir sürücüsü olan benzersiz hızdan kazanca yararlanmayı planlayan ECC Global’in finansmanı ile birlikte, EPC müşterileri ve IPP ortaklarına paketlenmiş tam paket teklif, teknik ortaklarla stratejik ittifaklar yoluyla yeni proje türlerine devam edecek.

ECC Global CEO’su Jordan Oxley, “Geçtiğimiz iki yıl içinde GEG ile çalışmak, teknolojilerinin ve yaklaşımlarının doğal faydalarını fark etmeye geldik. Jeotermal geliştiriciler ve finansörler için temel finansal ve teknik riskleri azaltma yeteneği zorlayıcıdır. Pek çok kişi endüstri için bir sonraki en iyi uygulama olacak görüşünü paylaşıyor. ”Oxley sözlerine, “ Jeotermal dünya başkentinde bulunan dünya standartlarında ekipleriyle birlikte GEG, sınırsız potansiyeli olan en etkileyici şirket. Şirketi satın alma ve ortak finansman kapasitesi getirme fırsatı, yüksek değerde bir sektöre nadiren ve müthiş bir giriş niteliğindedir.” Dedi.

Yeşil Enerji Jeotermal Hakkında

Yeşil Enerji Jeotermal (GEG) kuyu enerji santrallerinde dünya lideridir. Anahtar teslim olarak teslim edilen GEG’in modüler yaklaşımı, hızlandırılmış teslimat programı ile sahada devreye alınan prefabrik modülleri kullanır. Sermaye maliyetinde düşüş, daha hızlı başlangıç ​​geliri, daha düşük proje riski ve genel olarak daha hızlı ve daha iyi yatırım geri dönüşü sağlar. 2011 yılından bu yana GEG, toplam kurulu güç üretim kapasitesi 81 MWe olan 15 jeotermal kuyu enerji santrali inşa etmiş ve teslim etmiş  ve her modül için standart boyutlar 3.5MWe ve 10MWe sunmaktadır.

Kaynak

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.