1. Anasayfa
  2. HABERLER

Kapaklı’daki Jeotermal Sondaj Çalışması Başarıya Ulaştı

Kapaklı’daki Jeotermal Sondaj Çalışması Başarıya Ulaştı
0

Kapaklı Belediye Başkanı Mustafa Çetin, Maden Tetkik ve Arama Genel Müdürlüğü’ne yaptığı ziyarette MTA Genel Müdürü Cengiz Erdem ile Kapaklı’da bulunan Jeotermal Su Kaynağı sondaj çalışmalarının protokolünü geçtiğimiz dönemde imzalamıştı.

Belediye Başkanı Mustafa Çetin, AK Parti Kapaklı İlçe Başkanı Recep Bıyık ile beraber Ankara’ya giderek Maden Tetkik ve Arama Genel Müdürü Cengiz Erdem’i makamında ziyaret etti.

Kapaklı’ya Değer Katacak

Başkan Mustafa Çetin, gerçekleştirdiği ziyarette MTA Genel Müdürü Cengiz Erdem ile Kapaklı’da tespit edilen termal su kaynağı ile ilgili görüşmeler yaptı. Karşılıklı görüşmelerin akabinde ilçede tespit edilen termal su kaynağının sondaj çalışmaları ile ortaya çıkarılması için hazırlanan protokol imzalandı.

Protokolün ardından açıklama yapan Kapaklı Belediye Başkanı Mustafa Çetin, açıklamasında

“İlçemiz, bölgemiz, ülkemiz için hayırlı bir adıma vesile olacağız. Yapacağımız protokolle önümüzdeki ay itibari ile MTA kuyu çalışmalarına başlayacak. İnşallah Allah tamamına erdirir. İnşallah kaliteli, debisi yüksek, sıcaklığı yüksek bir suya erişiriz. İlçemize hem ekonomik hem de sosyal anlamda önemli bir katkıyı kazandırmış oluruz. Termal su Kapaklımıza değer katacak, kentimiz ve bölgemizin turizm değeri artacak. MTA Genel Müdürümüz sayın Cengiz Erdem beyefendiye gösterdikleri ilgi ve alakadan ötürü teşekkür ediyorum. Termal su, Kapaklımız için inşallah hayırlara vesile olur” dedi.

Başarıya ulaşıldı

MTA Genel Müdürlüğü’nün Tekirdağ Kapaklı’daki jeotermal sondaj çalışmaları başarı ile sonuçlandı. Bölgede yeni keşiflere devam edilecek.

Kapaklı Belediye Başkanı Mustafa Çetin başarıyla sonuçlanan sondaj çalışmalarını yerinde inceledi. Başkan Çetin gerçekleştirdiği inceleme sırasında yaptığı açıklamada

“İlçemiz için hayırlara vesile olmasını temenni ediyorum. Kasım ayında protokolünü imzaladığımız termal su sondaj çalışmalarında büyük bir yol kat ettik. İnşallah termal suyumuzla bölgemizde termal turizmi de başlatmış olacağız. Sadece termal turizm değil aynı zamanda seracılıkla ilgili de bir ticaret yolu sağlanmış olacak. İstanbul’daki pazarın yakın olması ile burada da ciddi bir istihdam da oluşturmuş olacağız.” dedi.

Kaynak: Tekirdağ Kapaklı Belediyesi

Kütahya Simav Jeotermal Kaynaklı Sera OSB için sondaj başladı

İlginizi Çekebilir

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.