1. Anasayfa
  2. HABERLER

ABD, Jeotermal Enerji Araştırma Gözlemevi İçin Yardım Fonunu Onayladı

ABD, Jeotermal Enerji Araştırma Gözlemevi İçin Yardım Fonunu Onayladı
0

Utah Valilik Ekonomik Kalkınma Ofisi, Jeotermal Enerjide Araştırma Gözlemevi Araştırmaları için 365,000 dolar tutarındaki bir Endüstriyel Yardım Fonu ve performans sonrası Ekonomik Fırsat Hibeyi onayladı. Proje, yılda ortalama 94.000 dolar ve 100 milyon $ ‘lık bir sermaye yatırımı olan 23 yeni proje yaratacaktır.

GOED’in yönetim direktörü Val Hale.  “Bu, kırsal bir toplumda ve Utah eyaletinde yenilenebilir enerji için büyük bir kazançtır, Yıllardır tasarlanan bir proje şimdi gerçekleşiyor. Beaver Cou”nty’nin altyapısını geliştirecek ve kırsal topluluklarımızdan birine eşsiz bir sermaye yatırımı getirecektir. ” dedi

Hibe proje ile ilgili altyapının inşası Beaver County’ye verildi. Proje, Beaver County’nin geçtiğimiz günlerde Gov. Gary R. Herbert’e sunduğu ekonomik kalkınma planının en önemli önceliği oldu.

“Utah için bu proje enerjiyi keşfetmek ve bunlardan yararlanmak için Kırsal yaşama meydan okuma ve büyük bir fırsat olarak değerlediriliyor. Beaver County’nin ekonomik kalkınma direktörü Scott Albrecht, yirmi yıl önce işe yaramaz bir yere benzeyen, şimdi bizim şapkamızı asabileceğimiz yarım milyar dolarlık yenilenebilir enerji varlığına ev sahipliği yapıyor. “Beaver County yenilenebilir enerji konusunda başı çekiyor. FORGE projesi, dünya standartlarında aktiflerimizi dünya sahnesine yerleştirerek yenilenebilir enerji portföyümüzü yeni bir seviyeye taşıyacak ”dedi.

ABD Enerji Bakanlığı Haziran ayında, Utah’ın gelecek nesil jeotermal teknolojileri geliştirmek ve ilk kez bir araştırma laboratuvarı inşa etmek için beş yıl içinde 140 milyon $ ‘lık fon açacağını duyurdu.

Proje, Utah Enerji ve Jeoloji Enstitüsü (EGI) tarafından, Valilik Enerji Geliştirme Ofisi (OED), Utah Jeoloji Anketi ve diğer kilit kurumlarla ortaklaşa yürütülmektedir. FORGE, bilim adamlarının ve mühendislerin, gelişmiş jeotermal sistem teknolojileri ve tekniklerindeki gelişmeleri geliştirebilecek, test edebilecek ve hızlandırabilecekleri özel bir site sunmaktadır.

Valinin enerji danışmanı ve OED Direktörü Laura Nelson, “FORGE, Utah’ın yenilikçi bir ulusal jeotermal saha laboratuvarını güvence altına almasını sağlamak için yıllarca süren işbirliği çalışmalarının ve yüzlerce OED personelinin devlet ve federal kurumları bir araya getirme konusundaki farkındalığıdır” dedi. . “Gov.’nin vizyonu ve önderliği altında elde edilen eşi görülmemiş ortaklıklar sayesinde Utah’ın enerji ekonomisinin bu iletim hattı üzerinden genişlediği sonuçları görmekten memnuniyet duyuyoruz.”

Kaynak

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.